Niestety, wiele osób pamięta bezpieczeństwo po przypadkowym kontakcie seksualnym. Często taka nieostrożność prowadzi do pojawienia się infekcji, dysfunkcji seksualnych, aw przyszłości - niepłodności, dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać dla siebie najbardziej wygodne sposoby na bezpieczny seks. Przyjrzyjmy się im bardziej szczegółowo.

Bezpieczne zasady seksu

  1. Aby uniknąć nieplanowanej ciąży, należy stosować środki antykoncepcyjne. Nie dają 100% gwarancji, ale w prawie wszystkich przypadkach z powodzeniem radzą sobie z przypisaną im funkcją. Nie kupuj środki antykoncepcyjne losowo. Konieczne jest pójście do ginekologa, który wyznaczy ci najbardziej odpowiedni produkt, aby jego wpływ na organizm był nieszkodliwy. Nie zapomnij postępować zgodnie z instrukcjami lekarza i postępuj zgodnie z tymi przerwami, podczas których powinieneś używać prezerwatywy.
  2. Środki antykoncepcyjne mogą zapobiegać nieplanowanej ciąży, ale nie będą chroniły ciała przed wystąpieniem infekcji i wirusów, więc równie ważne jest stosowanie prezerwatywy. Jeśli odczuwasz dyskomfort podczas stosunku seksualnego, obydwoje partnerów ma sens, aby przejść przez specjalny stosunek. Ta metoda jest możliwa pod warunkiem, że partner jest stały.
  3. Czy seks analny jest bezpieczny? Podczas seksu analnego należy kierować się wszystkimi zasadami stosującymi się do normalnego seksu. Ponieważ seks analny, podobnie jak tradycyjny, nie wyklucza ryzyka infekcji. Seks oralny obejmuje również stosowanie wszystkich zasad. Podczas mieszania błon śluzowych można również zarazić się. Po zakończeniu seksu oralnego zalecamy płukanie jamy ustnej roztworem antyseptycznym.
  4. Po kontakcie seksualnym należy dokładnie umyć ręce mydłem, genitaliami, obszarem od wewnętrznej strony ud i kolan. Lepiej jest wziąć prysznic z żelem. Niektórzy lekarze zalecają po prysznicu nałożenie na okolice genitaliów sprayu "Gibidan". Potem należy zmienić bieliznę.

Jeśli wystąpi seks bez zabezpieczenia, należy wykonać wszystkie powyższe procedury i zapobiec nieplanowanej ciąży. Aby to zrobić, możesz zastosować lek "Postinor". Nie później niż 72 godziny po niezabezpieczonym kontakcie seksualnym należy wypić jedną z pigułek "Postinor", a po 12 godzinach przyjąć jeszcze jedną.

Kiedy można bezpiecznie uprawiać seks?

Jeśli masz nieprzerwany cykl menstruacyjny, najbezpieczniejszy czas dla seksu wynosi od 7 do 11 dni od daty rozpoczęcia cyklu miesiączkowego. Uważa się, że te dni ciąża jest niemożliwe, ponieważ zalążek jest po prostu nieobecny. Ale to wszystko jest bardzo względne, ponieważ taka zasada działa na bardzo niewielki procent kobiet. Większość nasienia wciąż czeka na możliwość zapłodnienia, więc pamiętaj, że najbezpieczniejsze dni na seks przychodzą, kiedy osobiście używasz wszystkich zasad bezpieczeństwa intymnego.

Jeśli znajdziesz objawy jakiejkolwiek infekcji, nie panikuj. Prawdziwe objawy manifestują się trzy tygodnie po niezabezpieczonym kontakcie seksualnym. kiedy można bezpiecznie uprawiać seks Wiele osób od razu udaje się do specjalisty, ale testy niczego nie pokazują. W rezultacie ludzie się uspokoją i choroba postępuje. Bardzo ważne jest, aby odwiedzić lekarza, ale najlepiej po 21 dniach (oczywiście pod warunkiem tolerancji objawów).

Bezpieczny seks ochroni twoje ciało przed niechcianymi infekcjami, nieplanowaną ciążą, niepokojem i niespokojnym snem. Jeśli będziesz przestrzegać wszystkich powyższych zasad, będziesz w stanie utrzymać swoje zdrowie. Pamiętaj, że co sześć miesięcy powinieneś zostać zbadany przez ginekologa. W ten sposób jesteś w 100% bezpieczny sam.