Tajemnica śmierci Bruce'a Lee nadal nie oddaje dzisiaj swoich naśladowców i wyznawców. O legendarnych filmach wojownika-filozofa, na jego cześć otwierają się szkoły sztuk walki. Oficjalna wersja dość obiektywnie wyjaśnia, dlaczego Bruce Lee umarł, ale wielu nie jest gotowych uwierzyć, że śmierć idola nastąpiła z powodu zażywania pojedynczej pigułki.

Fakty z biografii

Legendarny aktor urodził się w rodzinie komików komików w 1940 roku. Będąc kreatywnymi ludźmi, rodzice chłopca nie byli przeciwni udziałowi trzymiesięcznego syna w kręceniu filmu niskobudżetowego. Kolejna rola przypadła chłopcu w wieku sześciu lat, Lee uczył się w zwykłej szkole i nie mógł pochwalić się osiągnięciami w nauce. Sztuki walki, które zafascynowały rówieśników, nie był zainteresowany. Prawdziwe hobby Bruce'a tańczyło. Przez cztery lata szkolenia udało mu się wiele osiągnąć. W 1958 roku wygrał Mistrzostwa Cha Cha w Hong Kongu. Zainteresowanie kung fu Bruce pojawiło się po tym, jak udało mu się pokonać mistrza szkoły bokserskiej, który utrzymywał ten tytuł przez trzy lata. Bruce Lee uczył tajników mistrza sztuk walki Yip Mana. Dzięki niemu młody wojownik opracował autentyczny styl kung fu, zwany jiggundo.

Фигура Брюса Ли в музее его имениАктер Брюс ЛиЛегендарный желтый костюм Брюса Ли

Kiedy Bruce miał dziewiętnaście lat, przeniósł się do Ameryki. W Seattle studiował w Edison School of Technology na Washington University, pracując jako kelner w restauracji. W 1964 roku poślubił Lindę Emery, która urodziła syna Brandona i jego córkę Shannon. Utalentowany wojownik o pięknej budowie i charakterystycznym azjatyckim wyglądzie został zauważony przez reżyserów, a Bruce Lee został zaproszony do filmów i seriali. Wiele tantiem pozwalało aktorowi otworzyć własną szkołę sztuk walki. Ucząc studentów, którzy hojnie płacili za szkolenia, Bruce nigdy nie przestał marzyć o wiodącej roli. I nie na próżno! Filmy "Fist of Fury" i "Return of the Dragon" pozwoliły mu stać się sławnym na całym świecie.

Oficjalna wersja śmierci

Będąc u szczytu popularności, trzydziestotrzyletni aktor nie mógł nawet pomyśleć, że zostanie zabity pigułka na ból głowy . Meprobamat i aspiryna zawarte w tabletce, które aktor zabrał podczas kręcenia jednej ze scen z filmu "The Game of Death" w Hong Kongu, wywołały obrzęk mózgu. Podczas następnej przerwy między strzelaniną aktor przechadzał się po ogrodzie i zemdlały . Przewieziono go do kliniki, ale Lee nie wyszedł ze śpiączki.

To jest oficjalna przyczyna śmierci, ale sceptycy nie zgadzają się, że Bruce Lee padł ofiarą pigułki. I jest powód, by wątpić w nie. Po śmierci Bruce'a Lee okazało się, że eksperci nie przystąpili do testów! Wnioski zostały poczynione tylko na podstawie oględzin ciała podczas autopsji. Oczywiście fani i studenci nie przestali się zastanawiać, dlaczego zmarł Bruce Lee. Wersje, które zostały później przedstawione, wydają się fantastyczne. Niektórzy twierdzili, że aktor był ofiarą innego artysty wojennego, który użył ciosu zwanego "powolną śmiercią". Inni podejrzewali o zorganizowane umyślne zabójstwo chińskiej mafii. Jeszcze inni rozpowszechniają plotki, że biografia aktora nie jest tak czysta, podobno Bruce Lee zdradził swoją żonę, a śmierć przyszła z powodu przedawkowania "hiszpańskiej muchy" w łóżku z jego kochanką.

Owdowiała Linda przez długi czas nie mogła wyzdrowieć z tragedii. Błagała wszystkich, by przestali obwiniać kogoś o śmierć jej męża. Dwie dekady później oczekiwano kolejnego ciosu - w wieku 28 lat zginął jej syn Brandon. Śmierć Bruce'a Lee i jego syna wciąż wydaje się mistyczna przez przypadek, ponieważ oboje zginęli w kwiecie wieku, na planie i absolutnie niedorzeczni ...

Кумир миллионов Брюс ЛиБрюс Ли с женой и детьмиКадр из фильма
Брюс постоянно совершенствовал свое мастерствоБрюс Ли с сыном БрэндономМогила Брюса и Брендона Ли