Kiedy zmarł Kurt Cobain, jego fani byli pod wielkim wrażeniem tej wiadomości. Przez lata swojej twórczości w popularnym zespole rockowym Nirvana stał się idolem milionów. Co ciekawe, Kurt Cobain nigdy nie chciał być sławnym na całym świecie. Nie widział w tym nic dobrego, ponieważ obawiał się, że nadmierna uwaga odciągnie jego wolność i sprawi, że ulubiona rzecz stanie się nudną codzienną rutyną.

Wczesne lata Kurta Cobaina

Mały chłopiec, Kurt Cobain, podobał się rodzicom 20 lutego 1967 roku w amerykańskim miasteczku Aberdeen. Mój ojciec pracował jako mechanik samochodowy, a moja mama była gospodynią domową. Jednak w rodzinie Cobain było wielu utalentowanych muzyków, którzy stali się prawdziwą inspiracją dla młodych talentów.

Kurt był szczególnie zainteresowany muzyką od najmłodszych lat. Już za dwa lata rodzice rozkoszowali się wspaniałym wykonaniem utworów The Beatles, a kilka lat później Kurta Cobain napisał swoją pierwszą piosenkę. Dlatego w siódmą rocznicę krewni podarowali chłopakowi zestaw perkusyjny, z którego nie wyszedł na minutę. Ponadto Kurt miał specjalne talenty artysty i namalował wspaniałe obrazy.

Kurt Cobain był wesołym i wesołym dzieckiem w wieku poniżej 9 lat, kiedy jego rodzice rozwiedziony . Stało się to dla niego poważnym szokiem, z którego nigdy nie doszedł do siebie. Od tego czasu facet stał się smutny i wycofał się w siebie. Jednak muzyk odnalazł swoje zbawienie w kreatywności, zmienił zestaw perkusyjny na gitarę i bardzo lubił rock. W 1987 roku jego prawdziwa godzina gwiazdorska przyszła wraz z narodzinami grupy Nirvany.

Cobain był głęboko rozczarowany swoją szybko rosnącą popularnością, o wiele bardziej chciał pisać muzykę dla małej grupy ludzi o wspólnych myślach i aspiracjach. Był jednym z niewielu utalentowanych ludzi, którzy próbowali walczyć o sprawiedliwość na świecie i robili to szczerze. Cały świat wie o otwartej walce o prawa kobiet i przedstawicieli grup mniejszości seksualnych. Poza tym Kurt nie uznał żadnych przejawów rasizmu i uważał wszystkich za równych. To właśnie te idee stały się podstawą jego piosenek.

Dlaczego zmarł Kurt Cobain?

To pytanie niepokoi wielu fanów tego muzyka, ale dzisiaj odpowiedź na pytanie, dlaczego zmarł Kurt Cobain, jest dość trudna. Eksperci wciąż dyskutują na ten temat. Był odnoszącym sukcesy muzykiem o karierze, o której marzy wielu ludzi. Jego żona była pięknością Courtney Love, która dała mu piękną córkę. Miał wszystko, co potrzebne do szczęśliwego życia, ale Kurt nie czuł się szczęśliwy.

Kurt Cobain nie zaprzeczył swojemu upodobaniu heroina , która dzieliła się z nim i zakochana Courtney Love. Z powodu ciągłych problemów z żołądkiem i bólami głowy muzyk często parał się ciężkimi lekami, co pozwalało mu łatwiej znosić ból. W ostatnich latach życia Kurt Cobain coraz bardziej cierpiał z powodu przedawkowania heroiny, prawie za każdym razem, gdy został uratowany przez Courtney Love. Uzależnienie muzyka od narkotyków wymknęło się spod kontroli, gdy w marcu 1994 r. Po raz pierwszy próbował popełnić samobójstwo.

Zanim zmarł Kurt Cobain, jego przyjaciele i krewni kilka razy z rzędu dosłownie zabrali go z innego świata. Po wielu perswazjach muzyk zgodził się na leczenie uzależnienia od narkotyków w specjalistycznej klinice, ale bardzo szybko uciekł do Seattle, gdzie nie można go było znaleźć przez długi czas. 8 kwietnia 1994 roku jego ciało wraz z bronią znaleziono w jego własnym domu. Badanie wykazało, że przed samobójstwem rocker wziął dużą dawkę heroiny, a następnie zastrzelił się. Jeśli chcesz wiedzieć, ile lat zmarł Kurt Cobain, miał tylko 27 lat. Pytanie, który rok zmarł Kurt Cobain, nadal martwi wielu fanów jego pracy. Dokładna data śmierci została nadana 5 kwietnia 1994 roku.

Czytaj także
  • Córka Kurt Cobain podzieliła się pomysłami i przedstawiła swoją debiutancką piosenkę
  • Singer Courtney Love pogratulował Kurtowi Cobainowi jego urodzin
  • Ivanka Trump się śmieje, bo była punkiem, czy nie?

Wśród przyczyn tej tragedii eksperci nazywali kryzys twórczy muzyka i ciągłe skandale z Courtney Love, ale istnieje teoria, według której Kurt Cobain został zabity przez nieżyczliwych.

Курт Кобейн в юности Курт Кобейн и группа Нирвана Курт Кобейн с друзьями в женских нарядах
Музыканты из группы НирванаКурт Кобейн на сценеКурт Кобейн на концерте
Курт Кобейн с гитаройКурт Кобейн с женой и дочерьюВзрослая дочь Курта Кобейна