Wcześniej byłeś dumny ze swojego stanu cywilnego, a teraz w paszporcie będzie pieczęć o rozwodzie? To nie jest powód do depresji! Po rozwodzie życie dopiero się zaczyna. Ale niestety nie wszyscy są tego świadomi. Dla kobiety rozwód z mężem jest tragedią, w której rozpadają się nadzieje, marzenia, przyszłość i wiara w sprawiedliwość. Istnieje jednak możliwość poprawienia stosunku do życia, a raczej spojrzenia na to innymi oczami. To właśnie spróbujemy zrobić.

Życie po rozwodzie z mężem

Z pytaniem: "Jak przetrwać rozwódkę?" Współcześni psychologowie pojawiają się prawie codziennie. Cała złożoność jest czysto kobieca. Przedstawiciele słabszej płci mają tendencję do znoszenia upokorzeń, zdrady, a nawet bicia. Ale kiedy kończy się zbawczym rozwodem, depresja zaczyna się po rozwodzie, apatii i niechęci do życia. Tę sytuację należy poprawić i jak najszybciej! Pierwszą rzeczą do zapamiętania jest kilka faktów na temat tego, co dzieje się z mężczyznami, dosłownie w sześć miesięcy po tym, jak kobieta po życiu rozwodzi się:

  • około półtora roku po rozwodzie mężczyzn, zalegająca depresja wyprzedza mężczyzn, a kobiety w tej chwili cieszą się już swą wolnością mocą i siłą, podczas gdy przedstawiciele silniejszej płci odczuwają smutek i pustkę;
  • Według niektórych psychoterapeutów mężczyzna, który poszedł do innej kobiety, po około 3 latach, zaczyna żałować swego działania i marzy o powrocie do swojej byłej rodziny;
  • w dużych miastach prawie co trzeci rozwiedziony mężczyzna ponownie poślubia swojego byłego, a co czwarty mężczyzna marzy o tym.

Fakty te powinny nieco ułatwić myślenie o tym. jak przetrwać zdradę i rozwód od męża. Nie zaleca się jednak siedzenia ze złożonymi rękami, po rozdzieleniu. Po otrzymaniu dokumentów po rozwodzie nieruchomość jest podzielona, ​​nazwisko panieńskie ponownie jest w paszporcie, a dzieci są bezpiecznie chronione alimentami, czas pomyśleć o sobie.

Tak więc, przejdźmy do praktycznych działań, jak zapomnieć męża po rozwodzie:

  1. Bądź cierpliwy i uświadom sobie, że wszystko wymaga czasu. Zwłaszcza, aby zapomnieć o wszystkich wyzwiskach i ułożyć emocje w duszy.
  2. Zorganizuj ogólne sprzątanie i wyrzuć wszystko, co przynajmniej przypomina ci zmarłego męża. Nawet jeśli to jego ulubiony kubek lub krzesło. Być może jakiś czas bez zwykłych rzeczy poczuje pustkę, ale wkrótce minie.
  3. Nie wycofuj się w sobie. Wiele kobiet doświadcza rozwodu z ukochanym mężem w cudownym odosobnieniu, wlewając własny sok apatii i doświadczeń. Znajdź dziewczynę, która może płakać lub w najgorszym razie zorganizować wirtualne szlochanie na blogu. Pamiętaj, że czasami łzy pomagają szybko odzyskać zdrowie.
  4. Jeśli depresja nie pozostawia cię długo po rozwodzie, spróbuj zmaksymalizować swój dzień z różnymi czynnościami. W szczypcie, zdobądź słodkie zwierzątko. Ma gwarancję, że odwrócisz uwagę od smutnych myśli i poświęcisz cały swój wolny czas.
  5. Dbaj o swoją samoocenę. Po rozwodzie prawdopodobnie nie jest w najlepszej kondycji. Zatrudnij profesjonalną stylistkę, która wybierze dla Ciebie nową garderobę i nowy wizerunek. Zewnętrzna aktualizacja musi odzwierciedlać stan wewnętrzny. Najważniejsze, aby stale powtarzać, że jesteś najpiękniejszy i najbardziej fascynujący.
  6. Zdaj sobie sprawę, że rozwód nie jest końcem życia, ale początkiem Po rozwodzie coś nowego i piękniejszego niż wcześniej. To jest powód do kariery i dzieci, do zrobienia, w końcu, o czym marzyłeś lub że twój były mąż nie pozwolił ci na to. Zrozum, że jesteś kochanką swojego życia i możesz zrobić prawie wszystko! Teraz nie ma dla ciebie żadnych ograniczeń!

I na koniec najważniejsza rzecz. Kiedy jesteś gotowy na nowe związki, nie bój się ich. Oparzenia zostawiają blizny, ale nie w kategoriach życia osobistego. Twoi nowi wybrani nie powinni być co najmniej podobni do poprzedniego. Niech to będzie zupełnie inna osoba. A potem otworzysz nową stronę książki "Twoje życie", która z pewnością stanie się bestsellerem.