Tradycja posiadania przyjęcia panieńskiego przed ślubem sięga przedchrześcijańskiej Rosji. W tym czasie dziewczyna w przeddzień ślubu zbierała przyjaciół, by pożegnać się z jej niezamężnym życiem. Dziewczyny śpiewały piosenki, tańczyły i odgadły. Ta stara, dobra tradycja przetrwała do dziś. I choć sama celebracja przyjęcia panieńskiego przed ślubem zmieniła się dramatycznie od czasów starożytnych, jego istota pozostaje taka sama - w tym dniu dziewczyna żegna się z życiem dziewczynki i przygotowuje się do roli żony.

Praktycznie żadna z nowoczesnych narzeczonych nie przegap okazji, aby bawić się z przyjaciółmi na przyjęciu panieńskim przed ślubem. Jedną z podstawowych zasad tego starożytnego zwyczaju nie są mężczyźni. Przyszła narzeczona zaprasza tylko swoich przyjaciół. Wieczór panieński przed weselem odbywa się zwykle na tydzień przed ślubem. W niektórych przypadkach dziewczyna i świadek są zaangażowani w organizację tego święta, w innych - wszystkie przygotowania są umieszczone na ramionach przyszłej narzeczonej. I rzeczywiście, w innym przypadku płeć piękna jest zainteresowana pytaniem "Jak urządzić wieczór panieński przed ślubem?". Ponieważ to święto jest ostatnim w beztroskim życiu niezamężnej dziewczyny, musi pozostawić najbardziej żywe i niezapomniane wrażenia.

Scenariusz przyjęcia panieńskiego przed ślubem może być bardzo zróżnicowany. Poniżej znajdują się najbardziej popularne opcje aranżacji przyjęcia panieńskiego przed ślubem:

  • wieczór panieński przed ślubem w kawiarni. Ta opcja jest idealna dla niewielkiej liczby dziewczyn. Dziewczyny mogą iść do przytulnego miejsca i spędzić tam całą noc, popijając koktajle i pamiętając jasne chwile z przeszłości;
  • dvichnik przed ślubem w domu. Spotkania w domu mogą pozostawiać nie mniej żywe wrażenia niż noc w nocnym klubie lub kawiarni. Do tej rozrywki z przyjaciółmi trzeba trochę urozmaicić. Jedną z najpopularniejszych opcji do urządzania wieczór panieński przed ślubem w domu jest przyjęcie tematyczne. Na przykład możesz zorganizować przyjęcie panieńskie w stylu orientalnym. Mieszkanie lub dom powinien być udekorowany świecami, lampami aromatycznymi, na podłodze i sofą, aby rozproszyć wiele poduszek. Dziewczyny muszą być uprzedzone, że przynoszą ze sobą jasne szale, przepaski, orientalne atrybuty i biżuterię. Idealnie uzupełniają imprezowe szaleństwo. Goście mogą delektować się winem i owocami. Jeden z najpopularniejszych pomysłów na wieczór panieński przed weselem w domu - impreza w piżamie. Dziewczyny powinny chwytać piżamy i kapcie na podobne przyjęcie. W tak przytulnej i domowej atmosferze można oglądać ulubione filmy, plotkować i pić pyszne koktajle;
  • wieczór panieński przed ślubem w przyrodzie. Ta opcja jest odpowiednia dla kobiet, które preferują zajęcia na świeżym powietrzu, wycieczki piesze i pikniki. Doskonałą opcją jest wyjście na miasto na kilka dni w przyjaznej kobiecej firmie.

Wiele przyszłych narzeczonych woli zaprosić striptizerkę na wieczór panieński przed ślubem. W tym przypadku ważne jest, aby nie robić zbyt wiele, a następnie nie żałować.

Девичник перед свадьбой идеи

Jeśli mówimy o prezentach na wieczór panieński przed ślubem, to w tym dniu nie ma zwyczaju dawania drogich rzeczy. Coś symbolicznego, butelka wina lub martini jest idealna na prezent dla przyszłej narzeczonej.

Ciekawe scenki na wieczór panieński przed ślubem można znaleźć na licznych forach kobiecych, w tym na forum naszej strony. Tutaj możesz dzielić się swoimi wrażeniami, dyskutować o ekscytujących chwilach, poprosić o poradę. Najważniejszą rzeczą na wieczór panieński przed ślubem, aby być zabawnym i niezapomnianym, jest firma. Dobrzy przyjaciele zawsze znajdą sposób, aby rozweselić i dobrze się bawić.