Przygotowując uroczystość weselną, należy pamiętać, że pełne wra enie święta zale y w du ej mierze od stołu bankietowego. Ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się, co jest potrzebne, aby udekorować stolik weselny własnymi rękami. Atmosfera wakacji składa się z tysięcy małych rzeczy, które w końcu powinny stanowić jedną całość.

Dekoracje stołu weselnego

Tradycyjne dekoracje stołu weselnego to kwiaty. Oczywiście najważniejszymi kwiatami na weselu są bukiet ślubny który na bankiecie zajmuje miejsce na stole z nowożeńcami. Kiedy dekorujesz pokój kwiatami, powinieneś korzystać z przestrzeni z maksymalną korzyścią, ale nie przesadzaj. Ponadto nie używaj kompozycji kwiatowych o silnym lub silnym zapachu - jest całkiem możliwe, że niektórzy goście będą uczuleni na wybrane przez ciebie lilie.

Teraz bardzo rzadko można zobaczyć stoły z prostym obrusem. Dlatego wielu nowożeńców wybiera dekorowanie obrusu weselnego. Szczególnie uważnie musisz rozróżnić stronę, która przemawia do gości, będzie również dobra, jeśli będziesz drapował tkaniny i boki stołu. Dekoracja stołu weselnego jest najczęściej używana w dwóch warstwach materiału, następnie materiał nakłada się na siebie nawzajem. Kolory tkanin powinny być wybrane pod ogólnym projektem ślubu.

Ślubna dekoracja stołu ze świecami

Niskobudżetowa, ale bardzo ciepła, serdeczna i romantyczna dekoracja stołu weselnego będzie świecami. Wybierz świece pasujące do ogólnej kolorystyki lub kup świece w neutralnych odcieniach - biały, beżowy. Kompozycje z grubych świec o różnych wysokościach będą wyglądać bardzo ładnie. Możesz wybrać piękne świeczniki, udekorować je koronką lub wstążkami, spróbuj zrobić kompozycję w formie tortu ze świeczkami. Możesz użyć wszelkich dostępnych narzędzi do dekoracji świec - koralików, wstążek, muszli, kwiatów, papieru falistego - wszystko zależy od Twojej wyobraźni i możliwości finansowych.

Dekoracja stołu weselnego

Ważnym elementem świątecznym jest dekoracja stołu z owocami. Można artystycznie aranżować prezentowane potrawy: robić piękne rzeźby na owoce, tworzyć z nich bukiety lub piękne kosze.

Staraj się robić kakao z owoców, ponieważ jeśli okażecie swoją wyobraźnię, mogą stać się nie tylko doskonałą przekąską, ale także wspaniałą ozdobą stołu weselnego. Mogą być wykonane w dowolnej formie. Jako podstawę użyj białego chleba lub biszkoptu, ciastek, pianek. Połącz bazę z dowolnym owocem: bananami, jabłkami, winogronami, melonami, morelami. Możesz umieścić czekoladowe fondue na stole i zanurzyć kanapki w czekoladzie - wtedy dostaniesz wspaniały deser.

Jeśli rzeźbisz owoce, rzeźba , twoje umiejętności mogą być przydatne na wydarzeniu weselnym.

Jakie momenty należy wziąć pod uwagę przy ustawianiu stołu weselnego? Najlepszy ze wszystkich, jeśli będziesz kierować się ogólnym kolorem wesela. Następnie jagody, warzywa i owoce mogą idealnie dopasować się do zamierzonego wnętrza. Jeśli podstawowe kolory waszego wesela są pomarańczowe i brązowe - weź mandarynki, pomarańcze i czekoladę. Jeśli twój ślub jest udekorowany w biało-czerwonym stylu - pomoże ci jabłko, winogrona, granaty, truskawki.

Ogromną zaletą używania owoców i jagód w dekoracjach weselnych jest fakt, że mogą być przydatne nie tylko do celów spożywczych, ale także do oryginalnego, jasnego wystroju. Oczywiście pierwsza opcja będzie bardzo praktyczna dla nowożeńców.

dekoracja stołu weselnego1dekoracja stołu weselnego2dekoracja stołu weselnego3
dekoracja stołu weselnego4dekoracja stołu weselnego5dekoracja stołu weselnego6
dekoracja stołu weselnego7dekoracja stołu weselnego8dekoracja stołu weselnego9