Aby świąteczne danie było uroczyste i oryginalne, powinno być udekorowane. Bardzo efektowna biżuteria z owoców. Początkujący rzeźbiarze mogą wydawać się skomplikowanym i niedostępnym dla przeciętnego człowieka. Ale nie spiesz się, żeby się zdenerwować. Trochę wyobraźni i wysiłku - możesz zaskoczyć swoich bliskich figurkami warzyw i owoców. Najłatwiejszą lekcją dla początkujących, którą nawet dziecko może opanować, jest stworzenie łabędzia.

Jabłczana rzeźba

Dla początkujących lepiej jest nauczyć się rzeźbienia z jabłka. Te owoce są zawsze pod ręką i nie ma powodu narzekać na brak jabłek, więc będziesz miał dużo materiału roboczego. Oto prosty owocowy mistrz klasy.

Czego potrzebujemy:

  • 1 duże jabłko;
  • mały kawałek marchewki (możesz z niego zrobić dziób);
  • nasiona gorczycy lub nasiona pieprzu;
  • wykałaczki;
  • cytryna i woda.

Aby nasze wzory na jabłkach nie utleniały się i nie traciły swojego koloru, należy je poddać działaniu kwaśnej wody. Sok z jednej cytryny rozcieńczono w pół litra przegotowanej wody. Teraz rozpocznijmy lekcję dla początkujących na jabłoni krok po kroku:

1. Wytnij jabłko o około jedną trzecią bezpośrednio pod "ogonem" w taki sposób, aby uzyskać płaski kształt. Odciętą część można jeszcze zostawić, później zrobimy z niej szyję.

rzeźbienie owoców dla początkujących 1rzeźba owoców dla początkujących 1.1

2. Teraz ze środkowej części jabłka należy wyciąć spiczasty segment owalny. Następnie, równolegle do tego segmentu, wyciąć jeszcze trzy takie. W sumie powinno być cztery takie segmenty (może więcej).

rzeźba owoców dla początkujących 2rzeźba owoców dla początkujących 2.2rzeźba owoców dla początkujących 2.3
rzeźbienie owoców dla początkujących 2.4rzeźbienie owoców dla początkujących 2.5rzeźbienie owoców dla początkujących 2.6

3. Teraz dokładnie w taki sam sposób wycinamy cztery segmenty na bocznych częściach jabłka. Czas posypać cytrynową wodą segmenty i podstawę do rzeźbienia z jabłka. Ostrożnie zwróć wszystko na swoim miejscu. Powoli rozciągnij fragmenty segmentów w kierunku ogona łabędzia.

rzeźbienie owoców dla początkujących 3rzeźbienie owoców dla początkujących 3.1
rzeźbienie owoców dla początkujących 3.2rzeźbienie owoców dla początkujących 3.3

4. Aby upewnić się, że wzór jest bezpiecznie przymocowany, wydłużone segmenty segmentów można zszyć za pomocą wykałaczek.

5. Wracając do odroczonej części jabłka. Wytnij niewielki plaster o szerokości około 1 cm od jego środka Nie musisz obrać skóry. Prostą część plasterka należy odciąć i uformować w zakrzywioną szyjkę. Po obu stronach wstawiamy wykałaczki. Jeśli istnieje ochota, wyciąć mały trójkąt z kawałka marchewki, aby zrobić dziób.

rzeźbienie owoców dla początkujących 5rzeźbienie owoców dla początkujących 5.1rzeźbienie owoców dla początkujących 5.2

6. Ostrożnie zamocuj dziób na głowie i przymocuj drugi koniec szyi do ciała łabędzia za pomocą drugiej wykałaczki. Z ziaren powstają oczy. Teraz posyp wszystko cytrynową wodą. Nasz łabędź od jabłka w technice rzeźbienia dla początkujących jest gotowy.

rzeźbienie owoców dla początkujących 6Owocowa rzeźba dla początkujących 6.1
rzeźbienie owoców dla początkujących 6.2rzeźbienie owoców dla początkujących 6.3