Ciąża, poród i wychowanie dziecka to najpiękniejszy i najszczęśliwszy czas dla każdej kobiety. A jednocześnie czas pełen niepokoju. Jak dziecko dorasta, jak właściwie go wychowywać, jakie zabawki wybrać dla wszechstronnego i harmonijnego rozwoju małego człowieka? Doskonałym rozwiązaniem tego ostatniego problemu może być nabycie rozwijającego się dywanu dziecięcego. Składający się z materiałów o różnych fakturach, zwiększy umiejętności dotykowe dziecka. A umieszczone na nim elementy o różnych rozmiarach, kolorach, kształtach i obrazach będą żywymi przykładami do odkrywania świata, jego zjawisk i przedmiotów, rozwijania umiejętności motorycznych rąk i nauczania fantazjowania. Ale maty rozwijające się w fabryce nie są wysokiej jakości i nie spełniają wszystkich powyższych funkcji, niestety. Dlatego proponujemy zaopatrzyć się w materiały i cierpliwość oraz uszyć dziecięcy dywanik własnymi rękami.

Gdzie zacząć?

Aby dziecinna mata rozwijająca była przygotowywana ręcznie, byłaby radością i korzyścią dla Twojego dziecka, poniższe punkty powinny zostać wyjaśnione przed rozpoczęciem pracy.

  1. Wielkość przyszłego produktu.
  2. Jego kształt.
  3. Rodzaje materiałów, kolorów i elementów dekoracyjnych.
  4. Co dywan powinien uczyć twoje dziecko.

Forma naszego dywanu rozwijającego się może być prostokątna lub kwadratowa, a ta druga jest preferowana. Na placu łatwiej jest umieścić aplikacje.

Wielkość zależy bezpośrednio od realizowanych funkcji i twoich możliwości. Możesz natychmiast utworzyć obszar 1,5 na 1,5 m. Zapewniając mu wszystkie pożądane elementy. Możesz najpierw zrobić dywan o wielkości 0,5 na 0,5 m, z ciekawym dzieckiem do roku z szarpnięciami i grzechotkami, a następnie, gdy dziecko dorośnie i dorośnie, dodaj nowe kwadraty o bardziej złożonych wzorach.

Сшить развивающий коврик своими руками

Materiały do ​​samodzielnego wykonania maty rozwijającej muszą być tylko naturalne. Nie powinny powodować alergii, zrzucania, barwienia, jakichkolwiek zapachów i uszkadzania fragmentów. Polar, len, bawełna, jedwab, aksamit, plusz, tiul i serweta dobrze pasują do tkanin. Od dekoracji akcesoriów - drewnianych lub szklanych koralików, frędzli, taśmy wykończeniowej lub plecionki, guzików, rzepów, gumek. Kolory są jasne, ale najlepsze z ich naturalności i dobrze połączone ze sobą. To nie tylko służy poprawnemu rozwojowi wzrokowemu i dotykowemu, ale także nauczy dziecko, jak rozumieć piękno świata od najmłodszych lat.

Cóż, jeśli chodzi o funkcje, to w każdym wieku są one własne. Dzieci poniżej pierwszego roku życia uczą się podstawowych umiejętności, czołgają się, stoją, chwytają i trzymają. W wieku od jednego do trzech lat dziecko aktywnie uczy się otaczającego go świata, uczy się rozróżniać rozmiary, kształty i kolory, aby rozpoznać podstawowe przedmioty, zwierzęta i ptaki. Od trzech do pięciu lat dziecko uczy się grać w role i fantazjować. A od piątej do siódmej już trwają aktywne przygotowania do szkoły. Wszystkie te etapy i powinny gromadzić w sobie wysokiej jakości, ręcznie wykonane opracowanie maty dziecięcej.

Zgromadzenie

Bardzo łatwo jest złożyć samoprzylepną matę do samodzielnego wykonywania zrób to sam. Traktujemy kwadrat jako podstawę. Najpierw rysujemy i wycinamy wszystkie szczegóły aplikacji, a następnie szyjemy je na "twarzy" produktu. Łączymy górną i dolną część wzdłuż krawędzi z trzech stron, okazuje się kwadratową torbą. Wypełnij go pianką gumową lub sintepon i zszyj ostatnią stronę. Wszystko, dywan jest gotowy.

Projekt

Ponieważ dywan robiony ręcznie, musi być nie tylko funkcjonalny, ale także interesujący, musi być odpowiednio udekorowany. Jeśli dywanik jest mały, można na nim narysować jakiś jasny wątek, na przykład kilka pstrokatych ptaków z szeleszczącymi ruchomymi skrzydłami, kwiaty na gumie do żucia, trawy z grzywki i słońce z koralikami w środku. Как сделать самой развивающий коврик Jeśli rozmiar produktu jest dość duży, to do dekoracji lepiej będzie podzielić go na kwadraty. W jednym "wyciągasz" zimową noc, kolejny letni dzień, w trzecim - wiosenny poranek, a w czwartym - jesienny zachód słońca nad morzem. Tutaj masz pory roku i dzień. Nie zapomnij o kieszeniach statków, wielorybie z pyskiem z zamkiem błyskawicznym, drzewami ze złożonymi liśćmi, zwierzętami i ptakami z ruchomymi częściami ciała, domem z otwieranymi oknami i drzwiami, tablicą szkolną z numerami i literami na rzepach. A całe to bogactwo powinno szeleścić, grzechotać, hałasować, dzwonić i bawić się wesołymi kolorami.

Jak widać, zrobienie z dłońmi najbardziej rozwijającego się dywanu dziecięcego jest bardzo proste. Spróbuj, fantazjuj, a ci się uda.