Jeśli planujesz uczcić urodziny dzieci w domu w najbliższej przyszłości, chcesz mieć zabawne przyjęcie lub po prostu stworzyć świąteczny nastrój, będziesz potrzebować biżuterii, która pomoże stworzyć odpowiednią atmosferę. Garland z flag doskonale sobie z tym poradzi. Ale wydawanie pieniędzy na przejęcie jest opcjonalne. Garland z papierowych flag wykonanych własnymi rękami nie będzie wyglądał gorzej, a jego tworzenie nie zajmie ci dużo czasu.

Szybko, prosto i skutecznie

Podczas tego warsztatu wyjaśnimy, jak zrobić girlandę z flagami, spędzając pół godziny, kilka arkuszy kolorowego papieru i kilka metrów szerokiej wstążki lub gumki. Najpierw wycięte z papierowych kwadratów tego samego rozmiaru. Następnie zginaj je po przekątnej i przecinaj je na pół, aby utworzyć trójkąty. Teraz przygotuj wstążkę, do której przymocowane zostaną flagi. Na obu końcach uszyć dwie identyczne długości w odległości 20-25 centymetrów od końca taśmy. Elementy te będą potrzebne, aby girlanda mogła zostać przymocowana do podpór (drewno, kolumna, rura itp.). Następnie uszyć trójkąty na wstążce w tej samej odległości od siebie. Użyj ściegu zygzakowatego, aby nie rozerwać papieru. I nie zapomnij przemienić flag w różnych kolorach. Dekoracja jest gotowa!

uszyć girlandę z flagamiszyć girlandę z flagami2szyć girlandę flag3
szyć girlandę flag4szyć girlandę z flagami5szyć girlandę flag6

Bardziej kreatywny!

Czas obfituje, a zwykła girlanda wydaje ci się nudna? Następnie spróbuj uszyć girlandę z flagami tkanin ozdobionymi ozdobnymi guzikami.

Będziesz potrzebował:

  • arkusze kolorowego papieru;
  • cięcia tkanin;
  • elastyczny lub szeroki pas;
  • guziki, cekiny;
  • klej PVA.
  1. Wytnij z papieru kilkadziesiąt trójkątów o różnych rozmiarach. Papier może być używany dowolnie, nie tylko w kolorze, ale również w gęstości. Nawet zwykłe gazety będą mile widziane.
  2. szyć girlandę z flagami 7szyć girlandę flag8
  3. Teraz możesz rozpocząć cięcie trójkątów z tkaniny, ale ich rozmiar powinien być mniejszy niż papieru. Będziesz także musiał wyciąć kilkadziesiąt kolorowych małych kwadratów. Kiedy wszystkie elementy będą gotowe, połóż ściereczkę na każdej papierowej chorągiewce i kwadrat na niej. Lepiej jest wybrać kolory wszystkich trzech kontrastujących elementów, aby girlanda była jasna. Jeśli podoba ci się wynik, przyklej wszystkie szczegóły do ​​jednej flagi trójwarstwowej. Podobnie, dokonaj pozostałych pól wyboru.
  4. szyć girlandę z flagami 9szyć girlandę z flagami 10
  5. A teraz najciekawsze - flagi dekoracji. Przyszywaj jasny guzik do środka, przyklej cekiny lub cyrkonie. Możesz ozdobić w ten sposób wszystkie flagi lub co drugą, trzecią lub piątą. Pozostaje uszyć flagi na wstążce w tej samej odległości od siebie i można przystąpić do dekoracji pokoju.
szyć girlandę z flagami 11szyć girlandę z flagami12
szyć girlandę z flagami13szyć girlandę z flagami14

Można stworzyć piękną i romantyczną girlandę oraz z serc .