Jeśli kiedykolwiek byłeś zaangażowany w dekorowanie pokoju na wakacje, to doskonale rozumiesz ważną rolę odgrywaną przez wszelkiego rodzaju małe rzeczy: balony, girlandy i różne dekoracje tematyczne. Dziś nauczymy się własnoręcznie wykonać girlandę serc, która pomoże ozdobić każde mieszkanie, biuro lub halę. Najczęściej takie girlandy są wykonane na dzień Świętego Walentego, ale mogą być również wykorzystywane do innych świąt: wesela, rocznice itp.

Jak zrobić girlandę z papierowych serc?

Przygotuj dwustronny papier kolorowy do pracy (najlepiej wybierz gęsty i elastyczny w tym samym czasie), ostry nóż biurowy, metalową linijkę i zszywacz. Można również użyć specjalnej powierzchni do cięcia papieru z podziałkami (jest to tak zwana mata montażowa). Jeśli nie masz takiego dywanu, możesz go przyciąć na szklance, desce do krojenia lub innej twardej powierzchni, której nie masz nic przeciwko drapaniu.

Girlanda serc własnymi rękami wykonuje się łatwo i szybko.

  1. Połóż arkusz papieru poziomo i pokrój go na paski o szerokości 2 cm. Wielkość przyszłych serc zależy od tej liczby, a długość girlandy zależy od ich liczby. Jeśli planujesz zrobić długą girlandę, możesz wyciąć kilka arkuszy naraz.
  2. Serce wianek1
  3. Złóż każdy pasek na pół. Weź jedną kartkę papieru i zabezpiecz ją zszywaczem.
  4. Girlanda serc2
  5. Teraz zgnij dwa wolne końce paska do środka, tworząc serce. Delikatnie zamocuj w środku. Będziesz miał pierwsze serce.
  6. Girlanda serc3
  7. Wsuń każdą kolejną część w zagięcie między dwiema połówkami poprzedniego serca, zapinając pasy. Możesz zrobić coś odwrotnego: zaczynając od drugiego serca, zakładamy fałd paska do podstawy poprzedniego elementu i zawijamy w dół, jednocześnie mocując dolną część drugiego i górną część trzeciego serca i tak dalej. Wybierz najbardziej dogodny sposób dla siebie, a girlanda "urosnie" bardzo szybko.
  8. Garland of Hearts4
  9. Taka girlanda serc może być wykonana z kolorowego papieru lub z materiału podobnego do filcu. Zaletą takiego właśnie rzemiosła jest to, że można go zwinąć w piękne loki i zawiesić na meblach, żyrandolu lub naciągnąć na ścianę.
Garland of Hearts5

Girlandę serc można wykonać na ślub, na urodziny, na rocznicę związku itp. Zaskocz swoich gości lub bohatera okazji, dekorując swoje mieszkanie jaskrawymi "sztuczkami"!

Można stworzyć bardziej złożoną girlandę balony .