Ci, którzy szaleńczo zakochują się w porządku we wszystkim, w tym w szafce na pranie w swoich szafach, po prostu nie mogą obejść się bez organizatora prania, w którym każda rzecz zajmuje swoją własną komórkę. W klasie mistrzowskiej pokażemy jedną z opcji, jak uszyć organizator bielizny własnymi rękami.

Jak zrobić organizer do bielizny?

Pierwszą rzeczą, którą robimy, jest wykonanie pomiarów z pudełka, w którym będzie przechowywana bielizna, aby zbudować wzór organizatora. Mamy wymiary pudełka 75 cm długości, 43 cm szerokości i 13 cm wysokości.

Aby uszyć organizer do prania, potrzebujemy tego:

 • niebieska gęsta tkanina;
 • cieńsza tkanina o barwnych kolorach;
 • syntetyczny zimowy;
 • biała szeroka wstążka na krawędzie.

Teraz zajmiemy się krawiectwem organizatora bielizny.

 1. Wycinamy dwa prostokąty z sintepon i niebieskiego gęstego materiału, nieco mniejszego niż pudełko. Wykonaliśmy wycięcie o długości 74 cm i 42 szerokości, aby organizer się nie odkształcił.
 2. Organizer na bieliznę1
 3. Na prostokącie sintepony szyjemy długie prostokąty w dwóch kolorach. Długość prostokąta powinna być równa podstawie, szerokość tego samego - do podwójnej wysokości pudełka. Będą to podziałki wzdłużne organizatora prania.
 4. Sew prostokątów w środku, a następnie złożyć je razem, tak aby szew był wewnątrz, a my mamy podwójną przegrodę.
 5. Organizer na bieliznę2
 6. Decydujemy o długości i liczbie ogniw organizatora bielizny, losujemy blank.
 7. Organizator bielizny3
 8. Gdy stosujemy duże prostokątne przegrody, pozostawiamy niezabezpieczone krawędzie na 1 - 1,5 cm, będziemy tego potrzebować później.
 9. Organizer na pościel4
 10. Teraz zajmiemy się małymi partycjami. Obliczymy ich rozmiary - wykonujemy szerokość z marginesem w postaci naddatków szwów, natomiast wysokość, przeciwnie, jest nieco mniejsza.
 11. Aby utrzymać stabilne partycje, zrobimy je z podwójnej tkaniny. Więc uszyć wszystkie partycje i przewrócić je na przednią stronę.
 12. Organizer na bieliznę5
 13. Nadszedł czas na najbardziej żmudną pracę - szyjemy każdą małą przegrodę po kolei z jednej strony i drugiej. Radzimy zrobić to ręcznie.
 14. Organizer na pościel6Organizer na bieliznę7
  Organizer na bieliznę8Organizer na bieliznę9
 15. Teraz wracamy do niezszytych krawędzi długich przegród. Zszyj dwie połówki, kradnij, ukryj szew wewnątrz i ponownie ścieg.
 16. Organizer na bieliznę10
 17. Wierzch krótkich i długich ścianek działowych będzie pokryty szerokim białym warkoczem.
 18. Teraz możemy szyć na obwodzie przyszłych prostokątnych ścian organizatora.
 19. Organizer na bieliznę11
 20. Następnie zszyjemy krawędzie długich przegród do ścian bocznych, pożądane jest ręczne wykonanie - będzie to łatwiejsze i łatwiejsze.
 21. Organizer na bieliznę12
 22. Weźmy zewnętrzne rogi organizatora do bielizny. Rozłóż je na wysokość, wytnij wystającą tkaninę, jeśli jest, i przetnij róg białą wstążką. Zrób to samo z pozostałymi trzema rogami.
 23. Organizer do bielizny13
 24. A teraz, wracając do dużego niebieskiego prostokąta, wyciąć i odłożyć na samym początku. To przygotowanie będzie podstawą naszego organizatora prania. Ostrożnie przymocuj go do sinteponu wzdłuż obwodu przyszłego produktu. Możesz uszyć dowolne szwy, użyliśmy zygzaka, aby nici z cięć nie przeszkadzały w dalszej pracy.
 25. Organizer na bieliznę 14Organizer na bieliznę15
 26. Cóż, w końcowym procesie brzegi gotowego dołu należy ubić białą taśmą. Najpierw zszywamy wstążkę ściegiem lub szpilką ze szpilkami, tak aby była równomiernie rozłożona, zwracamy szczególną uwagę na narożniki - najtrudniej jest z nimi pracować. Upewniając się, że zespół jest pięknie i równomiernie, podłączamy maszynę.
Organizer na bieliznę16Organizer do bielizny 17
Organizer na bieliznę18Organizator bielizny19

Sprzątając pościel, możesz przystąpić do szycia organizer torby lub ozdoby .