Dziś bukiet ślubny jest niezbędnym dodatkiem do każdej uroczystości weselnej. Nasi przodkowie wierzyli, że bukiet ślubny dla nowożeńców chroni nowożeńców przed złymi duchami. Ze względu na ceremonię specjalną, która miała na celu stworzenie ślubnego bukietu, przeplatały się zebrane zioła z niesławnym butanem i posypane przyprawami. Dziś bukiet pełni bardziej funkcję estetyczną. Jedyną tradycją trudną do zniesienia jest rzucanie bukietem ślubnym na koleżanki panny młodej.

Jak wybrać kwiaty na bukiet ślubny?

Nie jest tajemnicą, że każdy kwiat może być symbolem, dlatego warto zastanowić się nad bukiecie.

 • biała róża jest symbolem smutku, a czerwona róża jest symbolem miłości i piękna;
 • goździk - talizman miłości, a także ten kwiat jest uważany za symbol stałości i lojalności wobec pana młodego;
 • Lilia symbolizuje czystość, niewinność i niewinność, a także życie pełne obfitości;
 • Hiacynt jest symbolem radości na weselu, więc czasami panna młoda jest prezentowana z bukietem z pewną liczbą hiacyntowych pąków - jest to przypomnienie dnia, w którym spotykają się nowożeńcy;
 • Azalia jest symbolem smutku, więc przy sporządzaniu bukietu lepiej go unikać
 • Chryzantemy są uważane za kwiaty śmierci, więc nie trzeba ich włączać do nowożeńców.

Dekoracje na bukiet mogą również zawierać pewne informacje. Na przykład bukiet związany z sznurkiem pereł mówi o podziwieniu oblubienicy za oblubieńca.

Który bukiet wybrać dla panny młodej?

Ślubny bukiet ślubny musi koniecznie odpowiadać wszystkim elementom całego stroju ślubnego: modelom sukni, kolorowi włosów, oczom, a nawet jej wzrostowi. Dla dziewczynek o blond włosach idealnie nadaje się na zimę: biała i biała i różowa. Jeśli masz jasnoczerwoną sukienkę, bukiet również powinien być jasny. Gamma z pomarańczowych i niebiesko-fioletowych kwiatów nadaje się dla panny młodej z rudymi włosami. Brunetki pasują do ciepłej palety jasnych kolorów.

Musisz również wiedzieć, że:

 • w przypadku młodych narzeczonych należy zbierać bukiety z zamkniętych pąków, a dla dojrzałych - z kwitnących kwiatów;
 • małe dziewczynki, pożądane jest, aby wybrać małe bukiety małych i eleganckich kwiatów;
 • dla krótkich panien młodych najlepszą opcją jest bukiet w formie kaskady;
 • jeśli suknia panny młodej ma długość do kolan, wtedy bukiet powinien być mały, na przykład bukiet boutonniere pana młodego;
 • Panny młode o ciemnej karnacji mają bukiet soczystych kwiatów, a także delikatne i miękkie.

Czy po ślubie mogę przechowywać bukiet ślubny?

Decyzję o pozostawieniu bukietu weselnego w domu lub pozbyciu się go bezpośrednio po uroczystości powinni podejmować sami nowożeńcy, ponieważ nie ma w tym żadnych wierzeń i tradycji. Ale jeśli zdecydujesz się zapisać bukiet po ślubie, musisz uciekać się do kilku sztuczek.

Kwiat jest bardzo delikatnym stworzeniem i nie może znieść takiego rytuału z godnością, jak rzucanie weselnego bukietu. Dlatego jest to doskonała opcja do przygotowania dwóch bukietów: pierwszy to sesja zdjęciowa i towarzyski w czasie całego urlopu, a później warto zabrać ją do domu i zachować jako symbol nowego szczęśliwego życia rodzinnego, a druga to rzucanie druhen. Może to być kopia pierwszego bukietu, wykonana jedynie ze sztucznych materiałów, takich jak tkaniny. W ten sposób możesz utrzymać bukiet weselny w stanie świeżym, a jednocześnie wykonać jeden z głównych rytuałów wesela.

Aby bukiet mógł sprawić ci przyjemność przez długi czas, możesz go wysuszyć. Jeśli zrobisz to dobrze, będzie wyglądać bardzo atrakcyjnie.

Zawiń bukiet w papier i umieść go w ciemnym, suchym miejscu na 1-4 tygodnie. W tym samym czasie, aby wysuszyć, należy zawiesić głowy w dół.

Ślubny bukiet ślubny 1Ślubny bukiet ślubny 2Ślubny bukiet ślubny 3
Ślubny bukiet ślubny 4Ślubny bukiet ślubny 5Ślubny bukiet ślubny 6
Bukiet ślubny 7Bukiet ślubny 8Bukiet ślubny 9