Przydatne właściwości kasztanowca są znane wielu. Jednak zdolność owocu do wpływania nadwaga a pozbycie się go zostało odkryte nie tak dawno temu. Chociaż same owoce kasztanowca nie są jadalne, w tych owocach można spożywać nalewkę.

Jak przygotować nalewkę kasztanową do odchudzania?

Istnieje kilka przepisów, które można wykorzystać do sporządzania nalewek z kasztanów. Najłatwiejszy z nich to ten przepis:

 1. Weź 25 kasztanów i pokrój każdą z nich na dwie części.
 2. Zrób trzywarstwowy worek z gazy. Włóż do torebki wszystkie kasztany i jakieś ciężary, które nie pomogą unieść się owocowi.
 3. Opuść worek do trzylitrowego pojemnika i dodaj 2,5 litra ciepłej przegotowanej wody.
 4. Do miski dodaj szklankę cukru.
 5. Umieścić pojemnik w ciemnym, ciepłym miejscu i pozostawić na dwa tygodnie.

Nalewka z kasztana jest przyjmowana jedną szklankę dwa razy dziennie przez 3-4 tygodnie. Nie gorączkuj się i nie pij nalewki przez dłuższy czas, ponieważ może to spowodować uszczerbek na zdrowiu.

Jednak tylko kasztan do utraty wagi nie wystarczy. Podczas przyjmowania nalewki należy wprowadzić pewne zmiany w diecie:

 • Wyklucz napoje alkoholowe, słodką herbatę, mocną kawę;
 • zminimalizować użycie szkodliwej i bezużytecznej żywności;
 • Uważaj, że ilość wypijanej wody dziennie wynosi co najmniej dwa litry.
Przeciwwskazania

Stosowanie nalewki z kasztanów nie jest zalecane w przypadku obecności takich chorób:

 • nieprawidłowe działanie cyklu menstruacyjnego u kobiet;
 • atoniczne zaparcia,
 • zwiększone ciśnienie i inne choroby układu sercowo-naczyniowego;
 • zapalenie żołądka lub wrzód żołądka.

Jeśli podczas kuracji z nalewką kasztanową występują silne nudności, zawroty głowy, zgaga, lepiej jest wybrać inny sposób na odchudzanie.

Wyciąg z wyszczuplania kasztanów

W Ameryce Południowej rośnie roślina, która od dawna służy poprawie zdrowia. Owoce tej rośliny zdają się przypominać owoce kasztanowca. Chodzi o brazylijską winorośl lub amazońską guaranę.

Brazylijczycy jako pierwsi zaczęli rozcierać owoce pnączy aż do uzyskania brązowego proszku. Otrzymany guaranin miał duży efekt tonizujący. Jednak ta właściwość nie spowodowała popularności guarany amazońskiej. Ta roślina zadziwiła świat zdolnością pomagania ciału pozbyć się zbędnych kilogramów.

Odchudzanie z płynnym kasztanem opiera się na następujących właściwościach tego leku:

 • guarana usuwa toksyczne substancje z organizmu, poprawiając pracę wszystkich narządów i układów narządów;
 • zmniejsza apetyt, co prowadzi do zmniejszenia objętości żołądka;
 • zwiększona aktywność i wytrzymałość, więc osoba spala więcej kalorii;
 • dwoje złogów tłuszczu;
 • metabolizm jest przyspieszony, co zapobiega gromadzeniu się tłuszczu;
 • bogata kompozycja minerałów, witamin i przeciwutleniaczy wspomaga organizm podczas odchudzania.

Zastosowanie płynnego kasztana do odchudzania

Od owoców brazylijskiego pnącza nalewka z likieru kasztanowca stymulować potencjał energetyczny organizmu, brać je w ściśle zalecanej dawce. Optymalna dawka to użycie proszku dwa razy dziennie na pół łyżeczki. Płynny kasztan można dodać do dowolnego dania: soki, płatki śniadaniowe, zupy, kefir . Lepiej jest wziąć guaranę rano podczas śniadania i po południu, aby nie ożywić ciała przed pójściem spać.

Równolegle z przyjmowaniem proszku należy przestrzegać diety, która jest konieczna podczas stosowania płynnego kasztana. Obejmuje wykluczenie smażonych, słodkich i tłustych produktów. Ta dieta pomaga stracić miesiąc z trzech kilogramów.Po pobraniu płynnego kasztana w ciągu miesiąca, musisz zrobić długą przerwę, a następnie kurs może się powtórzyć.