Gotowanie kefiru w domu zajmuje znacznie mniej czasu i wysiłku niż jakakolwiek gospodyni domowa. Opisane poniżej czynności pozwolą ci opanować przepis na kefir w domu i zawsze pomogą ci mieć świeży, i co najważniejsze, naturalny napój w domu.

Domowy kefir - przepis

Składniki:

  • mleko - 900 ml;
  • cukier - 1 łyżka. łyżka;
  • drożdże - 100 ml.

Gotowanie

Przygotuj kefir w domu z najzwyklejszego mleka i kwasu. Ważne jest, aby przestrzegać właściwej kolejności działań, które opisujemy poniżej.

Jako przystawkę w tym przepisie możesz użyć najpopularniejszego kefiru kupionego w sklepie. Następnie można go zastąpić otrzymanym produktem i wykorzystać do przygotowania kolejnej partii domowego kefiru.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wlać mleko do aluminiowej patelni, położyć na wolnym ogniu i podgrzewać, aż ciecz zacznie się podnosić. Kiedy mleko się zagotuje, musisz go usunąć z ognia i wysłać do zimnego miejsca, aby ostygł.

Schłodzone mleko należy wymieszać z zakwasie, wylać na porcje brzegów lub w jeden duży pojemnik i wysłać do ciepłego miejsca na jeden dzień. Na tym kończy się produkcja jogurtu w domu. Następnego dnia możesz wypić drinka.

Domowy kefir w powolnej kuchence

Składniki:

  • mleko (dowolna zawartość tłuszczu) - 1 l;
  • kefir - 1 łyżka.

Gotowanie

Wielu szczęśliwych posiadaczy multicookerów często zastanawia się, jak zrobić domowy kefir w tym urządzeniu. Oto, co powie Ci nasz następny przepis.

Pierwszym krokiem jest podgrzanie mleka do 40 stopni. Jeśli używasz pasteryzowanego mleka, najpierw musisz go ugotować, a następnie schłodzić do pożądanej temperatury.

Schłodzone mleko należy przesłać do zbiornika multicooker, dodać do niego kefir w temperaturze pokojowej i dokładnie wymieszać składniki. Im grubszy jest początkowy ferment, tym grubszy powstaje produkt.

Teraz konieczne jest zamknięcie pokrywy urządzenia, włączenie trybu "Multipovar" i ustawienie czasu działania na 6 godzin. Temperatura jest odpowiednia w zakresie 35-40 stopni, a ważne jest, aby nie zapomnieć wyłączyć ogrzewania w początkowej fazie pracy urządzenia.

Gotowy domowy kefir musi być schłodzony i nalany do dzbanka przed podaniem lub porcją napoju.

Gotowanie kefiru domowej roboty

Składniki:

  • świeże mleko - 1 l;
  • śmietana - 1 łyżka. łyżka;
  • Zakwas - 10 h. Łyżki.

Gotowanie

Ten przepis pozwoli przygotować jogurt ze świeżego mleka. Napój ten ma wyjątkowy smak i idealnie nadaje się na lekkie, ale pożywne śniadanie lub kolację.

Świeże mleko należy przesłać na aluminiową patelnię i doprowadzić do wrzenia. Kiedy mleko się zagotuje, należy pozbyć się powstałej piany i wlać ją do garnka odpornego na ciepło.

Następnie garnki należy położyć na blasze do pieczenia, a następnie przesłać do piekarnika i piec mleko na małym ogniu przez 4 godziny. W Gotowanie kefiru domowej roboty rezultatem będzie upieczone mleko, które nadaje napojowi niezrównany aromat.

Po 4 godzinach garnki należy wyjąć z piekarnika i delikatnie wlać w nie zakwas, uważając, aby nie zakłócić powstałego mlecznego filmu. Teraz garnki z przyszłym kefirem można szczelnie zamknąć i odłożyć w ciepłe miejsce na 5-7 godzin, a co najważniejsze - w nocy.

Gdy masa zgęstnieje, należy ją przesłać do lodówki na kilka godzin, po czym kefir ze stopionego mleka można podawać na stół lub wykorzystywać do pieczenia ciast, ciastek i letnich deserów mlecznych z owocami.

Możesz sam gotować produkty mleczne. domowy jogurt i ser . Ostry apetyt!