Kultura chińska ma kilka tysiącleci, więc nie bój się nieprzetestowanych, niebezpiecznych ćwiczeń. Uwierzcie mi, ćwiczenia chińskiej gimnastyki zostały sprawdzone przez miliony ludzi, a filozofia wykonania nie ma sobie równych na świecie Ważną częścią chińskiej gimnastyki leczniczej jest oddychanie. Czasem, wykonując kompleksy ćwiczeń oddechowych, poczujesz zawroty głowy i nudności, ponieważ twoje ciało nie jest przyzwyczajone do takiego nadmiaru tlenu. Jednak jest to język chiński ćwiczenia oddechowe Idealny do utraty wagi, ponieważ eliminuje uczucie głodu. Na przykład ćwiczenie "Fala"

Fala

Usiądź na krześle, ręce na kolanach są rozluźnione. Wdychaj powietrze, wystawiając klatkę piersiową, żołądek opada i naciska na kręgosłup. Wstrzymaliśmy oddech na kilka sekund, wydychamy - klatka piersiowa opada, a żołądek wybrzusza, jakby wypełniony powietrzem od klatki piersiowej. Powtórz 60 razy.

Integralną częścią chińskiej gimnastyki zawsze były ćwiczenia imitujące ruchy zwierząt. Ta część chińskiej gimnastyki nadaje się nie tylko do utraty wagi, ale także do uzdrawiania całego ciała, odmładzania, przywracania ruchomości stawów. Na przykład, ćwiczenie "Wielka Panda" zwalcza nagromadzony tłuszcz po bokach, dolnej części pleców i pompuje brzucha.

Wielka panda

Siedzimy na podłodze, zginając nogi w kolanach, przyciągając i chwytając je naszymi rękami. Zacznij się wycofywać. Gdy tył jest jak najbliżej podłogi, nagle wracamy do pozycji wyjściowej, nie zwalniając nóg. Powtórz 6 razy, a następnie wykonaj to samo. Pochyli- my się na bok, gdy ciało zbliża się do podłogi, wracamy do PI. Powtórz 6 razy z każdej strony.

Chińskie ćwiczenia gimnastyka na pierwszy rzut oka może się wydawać absurdalne i nie poważne, jednak wykonując je każdego dnia, szybko zauważysz, że nie tylko straciłeś na wadze, ale sam stałeś się czymś innym, dorastałeś duchowo i fizycznie.