Ostatnio olej z orzechów cedrowych zyskał niespotykaną popularność: jest tak bogaty w różne substancje i mikroelementy, że jest prawdziwym kompleksem multiwitaminowym. Ponadto istnieje doskonała okazja do wykorzystania oleju cedrowego do utraty wagi.

Właściwości Olej cedrowy

Cydr tłoczony na zimno ma wiele korzystnych właściwości. Oto niektóre z nich:

  • olej jest doskonałym adiuwantem do zwalczania zapalenia trzustki, zapalenia żołądka, zapalenia pęcherzyka żółciowego i wrzodów żołądka;
  • olej może przywrócić siłę ludzi po operacji, dużych obciążeniach i silnym stresie;
  • olej pomaga poprawić skład krwi, wspomaga poziom hemoglobiny, obniża poziom złego cholesterolu we krwi;
  • olej odżywia i nawilża skórę, a nawet spowalnia proces starzenia;
  • ten olej pomoże zapobiegać wysuszeniu skóry i chronić ją przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego;
  • olej cedrowy jest w stanie zneutralizować toksyny i trucizny w organizmie.
właściwości oleju cedrowego

Przy tak szerokim zakresie działania na organizm ludzki olej cedrowy praktycznie nie ma przeciwwskazań. Jedyne - to niezwykle rzadkie przypadki indywidualnej nietolerancji.

Olej cedrowy do utraty wagi

Zastanów się, jak możesz wziąć olejek cedrowy. Jeśli jesteś gotowy, aby zmniejszyć zawartość kalorii w diecie z powodu odrzucenia tłustych i smażonych potraw, możesz użyć tej metody, która doskonale zmniejsza apetyt: trzy razy dziennie, pół godziny przed posiłkiem, weź łyżeczkę tego oleju. Po tak prostej procedurze apetyt się zmniejszy, a zjesz znacznie mniej.

Jeśli musisz odrzucić 1 - 5 kg na 1 dzień, możesz zorganizować rozładunek: wyeliminuj jedzenie, weź trzy razy dziennie na małą łyżkę oleju i wypij 1,5-2 litrów wody.