Kawior z grzybów to odżywcza, uniwersalna przekąska, którą można po prostu nałożyć na kromkę chleba i użyć jako nadzienia do ciast lub innych ciastek, podawać z gotowanymi ziemniakami, uzupełnić makaronem, ryżem lub owsianką.

Jak przygotować kawior ze świeżych białych grzybów - prosty przepis na zimę

Składniki:

 • świeży białe grzyby - 1,6 kg;
 • cebulki cebulowe - 115 g;
 • ząbki czosnku - 3-4 szt .;
 • gotowane nie jest solą jodowaną - do smaku;
 • rafinowany olej z oliwek lub słonecznika - 45 ml;
 • biały ocet winny - 15 ml;
 • liść laurowy (średni rozmiar) - 1 szt .;
 • Czarna, czerwona i słodka papryka (mielona) - do smaku.

Przygotowanie

Przygotowanie do zimowego kawioru z białych grzybów rozpoczyna się wstępnym przygotowaniem surowców grzybowych. Możesz używać całych okazów, a także przycinać, łamać czapki lub po prostu nogi. Smak kęsów będzie w każdym razie chwalebny. Najważniejsze jest to, że wybrane grzyby nie są zepsute i nie zawierają tuneli czasoprzestrzennych.

Wybraną masę grzybową myje się dokładnie, napełnia wodą i wkłada do kuchenki. Grzyby białe należy trzymać w ogniu z umiarkowanym zagotowaniem do momentu opadnięcia na dno. Zajmie to około trzydziestu lub czterdziestu minut twojego czasu. Przynajmniej raz woda, w której gotowane są grzyby leśne, powinna zostać zmieniona na nową.

O gotowości wlewamy grzyby wodą w durszlak i zostawiamy na chwilę do odsączenia. W tym momencie przygotowujemy się na cebulę i czosnek. Głowy i zęby są czyszczone i krojone w kostki tak małe, jak to możliwe. Na patelni rozgrzanej na patelni najpierw rozprowadzamy masę cebulową, nadając jej pozłotkę, a następnie dodajemy czosnek i smażymy warzywa przez minutę.

Gotujemy pieczone grzyby po ich odsączeniu i miażdżymy. Możesz po prostu wyciąć produkt za pomocą małego ostrego noża, zmiel go w blenderze lub za pomocą maszynki do mięsa. Wymieszać powstałą masę grzybową i podsmażyć z cebulą i czosnkiem w naczyniu emaliowanym, dodać sól do smaku, zmieloną czarną, czerwoną i słodko-wędzoną paprykę do smaku, wrzucić laur. Pojemnik umieszczamy na talerzu, a po gotowaniu obniżamy zawartość na ogień o niskiej intensywności przez czterdzieści minut z okresowym mieszaniem.

Na zakończenie przygotowania dodaj ocet z białego wina, zamieszaj kawior, rozłóż w sterylnych suchych pojemnikach, przykryj luźnymi pokrywkami i po schłodzeniu umieść je na półce w lodówce lub w innym chłodnym miejscu do przechowywania.

Oczywiście, zamiast białych grzybów, możesz wziąć wszystkie inne, które są dostępne. Smak kawioru będzie za każdym razem nieco inny, ale na swój sposób ciekawy i apetyczny.

Kawior z nóg świeżych grzybów - prosty przepis na zimę z czosnkiem, cebulą i marchewką

Składniki:

 • nogi grzybów - 990 g;
 • cebulki cebulowe - 115 g;
 • marchewki - 135 g;
 • ząbki czosnku - 1-2 szt .;
 • gotowane nie jest solą jodowaną - do smaku;
 • rafinowany olej z oliwek lub słonecznika - 45 ml;
 • Czarna, czerwona i słodka papryka (mielona) - do smaku.

Przygotowanie

Ci, którzy znają kawior z grzybów, twierdzą, że najsmaczniejsza przekąska pochodzi z grzybów. Przygotujmy jeden i sprawdźmy poprawność tej teorii. Kapelusze mogą być używane do marynowania, wystarczy usmażyć je na patelni z ziemniakami lub zastosować do przygotowania innych potraw.

Technologia gotowania jaj z nóg niewiele różni się od opisanej w powyższym przepisie. Podobnie, gotuj spłukany produkt z grzybów przez trzydzieści minut lub aż opadnie na dno, po czym rozprowadź masę, aby odcedzić i zebrać warzywa. W tym przypadku, oprócz cebuli i czosnku, użyjemy marchewki jako suplementu roślinnego. Oczyszczone składniki mielono w dowolny dostępny sposób i smażyć w rafinowanym oleju do miękkości. Czosnek kładzie się pod koniec smażenia. Teraz dodaj przygotowane i skręcone nogi na maszynce do mięsa, sól kawioru i pieprzu, zgniataj przez trzydzieści minut i pakuj w sterylny pojemnik. Możliwe jest dalsze udoskonalenie składników jaj w blenderze w celu uzyskania bardziej jednolitej tekstury. Ale potem podgrzamy obrabiany przedmiot na piecu z umiarkowanym gotowaniem przez kolejne kilka minut.

Pojemności z przekąską po schłodzeniu pokrywamy gotowanymi pokrywkami i wkładamy je później w chłodne miejsce.