Warunki domowe pozwalają gotować wędzonego boczku w mniej niż jeden dzień. W procesie gotowania mięso przybiera aromat drewna - wiśni, moreli lub jałowca, dym dymny niszczy bakterie. Dlaczego więc nie zrobić własnego doskonałego, pysznego wędzonego boczku? A później możesz spróbować palić i inne produkty.

Jak palić boczek?

Boczek wędzony na dwa sposoby: zimny i gorący. Im bardziej gorąca, szybsza, tym noworodek jest gotowy w ciągu 12 godzin. Najczęściej jest używany do gotowania wędzonego boczku w domu. Zimny ​​sposób palenia pozwala na dłuższe przechowywanie produktów, ale zajmuje również więcej czasu.

Mostek wędzonki wieprzowej - przepis

Składniki:

  • brzuch wieprzowy;
  • sól;
  • woda

Gotowanie

Mostek wieprzowy pokroić na kawałki, a następnie sporządzić roztwór soli na bazie 1 szklanki soli na 3 litry wody i zalać je mięsem. Woda powinna być tak bardzo, że wszystkie kawałki zostały pokryte. Naciśnij mięso na górze z ładunkiem i pozostaw, aby obudzić się przez 12 godzin. Następnie każdą sztukę myje się pod bieżącą wodą i pozostawia do wyschnięcia na kilka godzin. Idź do procesu palenia. Rozpalamy ogień pod lampą naftową i na dole ułożymy kilka trocin. W przypadku trocin najlepiej jest wziąć orzech, wiśnię lub z dowolnego innego drzewa owocowego. Nad trocinami ustawiono paletę. Jeśli nie masz patelni lub patelni, możesz zrobić dobrze z folią, po prostu owinąć krawędzie w taki sposób wędzony boczek wieprzowy tak, aby tłuszcz uwalniany podczas palenia nie przeciekał na trociny i nie płonie. Wkładamy nasz mostek, przykrywamy pokrywką, nie dajemy najmniejszej szansy na wypalenie i rozpoczynamy proces palenia. Smażony boczek będzie miał około godzinę. Następnie przez około godzinę gotujemy na parze mięso, za które pod pokrywką wlewamy odrobinę wody - około 15 minut około 1/4 kubka. Upewnij się, że przez cały czas w lampie naftowej świeci para. Po godzinie wyjmujemy wędzoną wieprzowinę, kroimy i próbujemy: jeśli mięso jest twarde, idziemy do pary przez kolejne pół godziny, jeśli jest ono łatwo cięte i żuć, a następnie rozłożyć na powietrzu, aby ostygło i powietrze.