Cukinia jest jednym z podgatunków dyni, które przyszły do ​​nas z odległego Meksyku wraz z innymi, obecnie powszechnymi, a w tym czasie, całkowicie egzotycznymi pokarmami - ziemniakami, pomidorami, kukurydzą i słodką papryką. Cukinia, jeszcze bardziej niż inni "towarzysze podróży", zdobyła serca Europejczyków z bezpretensjonalnością i zyskiem. Teraz w Europie znany jest jako cukinia (mała dynia), aw Meksyku jest delikatnie nazywany zapatillos largas (długie buty). Hodowcy przywieźli wiele odmian cukinii, różniących się kolorem i masą, w Europie Wschodniej, najbardziej popularną jest biała cukinia.

Cukinię można kroić na plasterki, bułkować w jajku i mące, smażyć na maśle, a następnie uzyskać super kaloryczne i pożywne danie, ale dziś porozmawiamy o kawioru z kaczką, którego kaloryczność jest znacznie niższa niż wyżej wymienione hipostazy oryginalnego produktu. Ten pomysł rodzimego przemysłu rolniczego pojawił się na naszych półkach już w latach 30-tych XX wieku i nigdy nie zniknął z tych straganów, niesprawiedliwie otrzymawszy pogardliwy pseudonim ludzi - "firmę karną sklepu spożywczego". Jednak prostota i dostępność kawioru do squasha wspiera jego popularność w naszych czasach, gdy jest już coś do wyboru.

Ile kalorii w kawioru z dyni?

Jeśli wartość energetyczna surowej cukinii wynosi około 25 kcal, to zawartość kalorii w squashie od 80-100 kcal, w zależności od receptury. W tym samym czasie gotowy produkt zawiera witaminy A, B, C, PP i inne. Szczególnie dużo witamin A i C. Wśród minerałów - prawie cały układ okresowy (w dobrym tego słowa znaczeniu). Jest żelazo i wapń i magnez, cynk i bor, wszystko, czego nie wymienisz. Wskazujemy tak subtelnie, że dieta z kawioru z dyni może być nie tylko utratą wagi, ale także prawdziwym wyzdrowieniem.

Sklep wart jest kupowania tylko sprawdzonego, jesiennego kawioru od sprawdzonych producentów, posiadającego charakterystyczny jednolity kolor, a jeszcze lepiej zrobić go samemu. Istnieje wiele przepisów na różne smaki, ale jest niezawodny i nie jest trudny, a Ty regulujesz zawartość energetyczną produktu.

Kawior Squash do odchudzania

W przypadku kabaczek do squasha dieta jest całkiem odpowiednia. Najbardziej radykalny jest sposób ile kalorii w kawioru miel świeże, delikatne (bardzo młode!) owoce, a po posoleniu tego mielonego mięsa jedz każdego ranka 100 gramów z koprem i pietruszka . Zawartość kalorii w tym domowym kawiku, tym osolonym łososiu, będzie wynosić tylko 18 (!) Kcal. Ten przepis jest bardzo popularny wśród fanów, aby schudnąć w Słowenii i Chorwacji.

Ale wciąż nie jest to kawior. Dietetycy powinni używać zwykłego domowego kawioru w ciepłej formie, jako przystawkę do dań o niskiej zawartości tłuszczu (na przykład piersi z kurczaka lub cielęciny) przez jeden tydzień. Ta prosta dieta rozładowcza pozwoli Ci stracić kilka dodatkowych kilogramów, zachowując równowagę odżywczą i zwiększając ton.