Jeśli zdecydujesz się zmniejszyć wagę, użyj pietruszki jako asystenta.

Dlaczego możesz schudnąć z pietruszką?

Pietruszka pomaga schudnąć, ponieważ odnosi się do tak zwanych produktów z "ujemnymi" kaloriami.

Dieta "negatywnych kalorii" opiera się na teorii, że niektóre produkty w procesie ich przetwarzania i asymilacji przez organizm powodują wydatek energii przekraczający ich własną wartość energetyczną.

Oznacza to, że liczba kalorii dostarczanych do naszego organizmu przez takie produkty jest mniejsza niż liczba kalorii wydawanych przez organizm na ich trawienie. Produkty te są charakteryzowane jako produkty o wysokiej specyficznej dynamicznej aktywności lub, w przeciwnym razie, produkty o ujemnej kaloryczności.

Ogólne właściwości takich produktów:

  • bogaty w składniki odżywcze i przeciwutleniacze i poprawia ogólny stan zdrowia;
  • dostarczają organizmowi bardzo małej ilości kalorii i dlatego mogą być spożywane w znacznie większych ilościach niż inne produkty spożywcze;
  • stworzyć bardziej intensywne uczucie pełności i zmniejszyć apetyt;
  • powodują termogenezę i zwiększają termolizę, czyli eliminację kalorii;
  • mieć łagodny efekt moczopędny, pomóc usunąć nadmiar płynu, zmniejszyć obrzęk i obrzęk;
  • wspomagają utratę wagi i utrzymują pożądaną masę ciała.

Dla naszej wagi kluczowe znaczenie ma liczba kalorii, które wchłaniamy w ciągu dnia, a nie te, które otrzymujemy. Dlatego regularne spożywanie produktów z "ujemnymi kaloriami" przyczynia się do łatwiejszego osiągnięcia deficytu bilansu energetycznego i prowadzi do utraty masy ciała.

Zwróć uwagę, że ciało spala więcej kalorii, gdy jemy jedzenie w postaci surowej i stałej, a znacznie mniej, gdy jemy w gotowanej, szorowanej, półpłynnej i płynnej formie. Na przykład, kiedy jemy owoce jako całość, spalamy 25-30 kalorii, a kiedy używamy tych samych owoców co sok, spalane jest mniej niż 5 kalorii.

Oznacza to, że inny sposób spożywania tych samych produktów może spowodować znaczącą różnicę w kaloriach, które ostatecznie zostają wchłonięte i zamienione w dodatkowe kilogramy. Dlatego dodaj do sałatek i dodatków więcej surowej pietruszki.

Do utraty wagi można również użyć napoju z pietruszki.

Buliony i napary z pietruszki

Nadają się do utraty wagi ze względu na ich właściwości moczopędne. Szczególnie ostrożny wywar z pietruszki należy przyjmować w obecności obrzęku spowodowanego niewydolnością serca lub nerek.

Aby przygotować wywar, jedną garść (30 gramów) suchych liści należy wypełnić 2 szklankami zimnej wody. Zamknij i pozostaw na małym ogniu przez 20 minut - nie doprowadzając do wrzenia. Odcedź i wypij jedną filiżankę trzy razy dziennie. Witamina C ulega całkowitemu zniszczeniu podczas procesu suszenia, ale pozostałe substancje pozostają nienaruszone. Z tego powodu suszona pietruszka jest również skuteczna przy odchudzaniu.

Aby przygotować napar, potrzebujesz jednej garści (30 gramów) liści lub korzeni pietruszki na każde 2-3 szklanki wody. Zagotuj wodę i zalej natkę pietruszki. Szczelnie zamknij pojemnik, aby uzyskać jak najmniej powietrza, i nalegaj w temperaturze pokojowej: liście - 4-5 godzin, korzenie - 8 godzin.

Napar z pietruszki będzie bardziej skuteczny - dla utraty wagi i ogólnie dla zdrowia, ponieważ w procesie jego przygotowywania większa ilość gojenia jest pobierana z rośliny. wywar z pietruszki do utraty wagi substancje.

Korzeń pietruszki nadaje się nie tylko do odchudzania, może być stosowany do chorób pęcherza moczowego. To jest w 1629 roku, napisał botanik John Parkinson - w jednym z przepisów, które przygotował dla królowej Anglii. Pozostaw korzenie pietruszki na noc, aby spuchły w wodzie, a następnie zagotuj w tej samej wodzie. Ta metoda poprawi działanie rośliny.

Podsumowując, chcę dodać, że absolutnie żadna żywność ani produkt nie ma właściwości, która zmniejszy naszą wagę - w tym pietruszkę. Każdy program odchudzania musi koniecznie obejmować zrównoważoną i zbilansowaną dietę. Dlatego po prostu wzbogacić dietę z pietruszką odpowiednią dla siebie.