Aby pozbyć się cellulitu i poprawić kondycję skóry, możesz przeprowadzić w domu różne zabiegi kosmetyczne. Najbardziej popularne i skuteczne są wrapy. W niektórych przypadkach są przeciwwskazane. Wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest owinięcie nóg żylakami, ponieważ duża liczba procedur rozszerzania żył jest zabroniona. Istnieją różne opcje zawijanie gorące mieszaniny są przeciwwskazane, ponieważ wzrost temperatury może pogorszyć sytuację. Najlepszym rozwiązaniem są okłady na zimno, które nie tylko pomagają pozbyć się cellulitu, ale także poprawiają kondycję żył.

Zimne owinięcie żylakami

Do procedur należy użyć mieszaniny o temperaturze nie wyższej niż temperatura pokojowa. Składa się z komponentów, które mają efekt chłodzenia. W wyniku spadku temperatury odrywa się limfę, zabierając ze sobą żużle i toksyny. Ponadto poprawia się koloryt skóry i metabolizm. Wszystko to pomaga sobie poradzić cellulit . Aby znormalizować temperaturę, organizm zaczyna aktywnie rozkładać tłuszcze. Ponadto, okłady na zimno z odchudzaniem mogą usunąć rozstępy, usunąć obrzęk i dostosować sylwetkę.

Jest kilka zasad, które należy wziąć pod uwagę, aby osiągnąć wskazane wyniki:

  1. Konieczne jest stosowanie tylko świeżo przygotowanej mieszanki, ponieważ jeśli jest ona przechowywana, większość składników odżywczych wyparuje, co oznacza, że ​​nie będzie żadnej korzyści z owinięć żylakami.
  2. Procedura rozpoczyna się od wzięcia prysznica za pomocą peelingu. Możesz używać domowych mieszanek lub przechowywać produkty. Masujące ruchy leczą problematyczne obszary, aby oczyścić skórę.
  3. Następnie zostanie zastosowany agent, który zachowuje przydzielony przedział czasu. Koniec końców, wszystko będzie trzeba myć.

Kolejna ważna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę - wiele osób ma alergię na składniki wchodzące do mieszaniny, dlatego najpierw należy przeprowadzić test na alergię.

Okład czekoladowy z żylakami

Aby przygotować mieszankę, weź 5 łyżek. łyżki kakao, które nie zawierają mleka w proszku, i dodać 1 łyżkę. łyżka cynamonu, wanilii i mleka. Mieszaj, aby uzyskać homogeniczną mieszankę, podobną konsystencją do śmietany. Zaleca się również dodanie kilku kropli olejku cytrusowego. Po nałożeniu produktu należy owinąć wszystko na wierzch folią i pozostawić na 15-20 minut. Aby uzyskać wynik, należy wykonać 10-12 procedur, które warto wykonać w ciągu jednego dnia.

Owiń aspirynę na żylaki

Kwas acetylosalicylowy pozwala na łagodzenie bólu z żylakami, a także ma właściwość rozcieńczania krwi. Użyj go, aby zmniejszyć ryzyko przyklejenia płytek krwi, co prowadzi do zablokowania żył. Okłady z aspiryną mogą usunąć ból, obrzęk i inny dyskomfort. Weź 10 tabletek i rozpuść je w 1 łyżce. ciepła woda, aby nie było osadów. Weź bandaż medyczny i zanurz go w roztworze tak, aby był dokładnie przemoczony. Lekko wykręć bandaż i zawiń go w problematyczne miejsca. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Ciało owinięte algami

Bardzo popularna procedura, którą oferuje wiele salonów kosmetycznych. W aptece powinieneś kupić suszone wodorosty, które muszą być zmielone na proszek. W rezultacie potrzebujesz 3 łyżki. łyżki, które należy rozcieńczyć wodą mineralną. Pozostaw na 10 minut. puchnąć, a następnie dodać 2-3 łyżki. łyżki gliny lub miodu. Mieszaj do gładkości, nakładaj na obszary problemowe i owijaj folię. Czas trwania procedury wynosi 15 minut.