Suszenie i utrata wagi są zasadniczo synonimami. Pierwszy termin jest używany przez kulturystów, gdy chcą zmniejszyć procent tkanki tłuszczowej, dzięki czemu ulga mięśniowa jest lepsza. Drugi termin jest używany przez kobiety, które chcą schudnąć, i tutaj nikt nie koncentruje się na tłuszczu lub nie tłuszczu, fakt jest ważny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że cele tych dwóch kategorii osób są takie same, można założyć, że przerywany czczo, który jest używany w kulturystyce i pomóc zwykłych śmiertelników.

Istota metody

W kulturystyce najczęściej stosuje się suszenie klasyczne. Oznacza to, że sportowiec najpierw masuje mięśnie: w tym celu zużywa o wiele więcej kalorii, niż to konieczne, i odpowiednio, przybiera na wadze. Oczywiście, aby ta waga nie była gruba, ale mięśnie, zwiększone odżywianie połączone jest z intensywniejszym treningiem siłowym.

Dalej następuje samo suszenie - żywność jest zminimalizowana, zawartość kalorii obniża się, spożycie żywności jest ułamkowe.

W ten sposób można bardzo szybko osiągnąć pożądany kształt.

Ale ponieważ nie jest to najbardziej przydatny sposób (duże obciążenie serca i nerek, zmniejsza się wrażliwość na insulinę), dostał alternatywę suszenia w postaci okresowego postu.

Istnieją dwie odmiany - 24 godzin i 12 godzin (16) suszenia.

Oczywiście chodzi o to, aby w ogóle nie spożywać jedzenia, będąc zadowolonym jedynie z wody i przyjmowania aminokwasy .

24-godzinny post

Jeśli korzystasz z kulturystycznego postu przez 24 godziny, musisz przestrzegać następujących zasad:

  • jeden dzień w tygodniu jest niczym;
  • w przeddzień postu miejcie ciężką kolację;
  • dzień po strajku głodowym minimalna jest na przykład sałatka z rybami.

Już w pierwszym tygodniu zajmie dużo tłuszczu, ale stopniowo, jak ciało przyzwyczaja się do tego trybu, tempo będzie spadać.

12 (16) godziny postu

Zwykle poszczenie trwa pół do 12 godzin na jedzenie, 12 godzin na głód. Przeprowadzane również raz w tygodniu o tych samych właściwościach dietetycznych. Doświadczenie pokazuje jednak, że okresowy głód trwający 16 i 8 godzin jest skuteczniejszy przy zrzucaniu wagi. To znaczy 16 godzin głodu i 8 godzin jedzenia.

Podczas tych 8 (lub 12) godzin należy przygotować 3 posiłki, z których najgęstsze powinny być na czas po ćwiczeniach. Pozostałe 16 godzin używa tylko wody.

Odchudzanie

Nie można naprawić metody okresowego postu dla dziewcząt - znacznie większych fanów utraty wagi niż kulturystów. W jednej amerykańskiej książce o szybkich dietach napisano następującą metodę:

  • dwa razy w tygodniu należy zadowolić się dwoma posiłkami 500-600 kcal;
  • te dwa dni można wybrać dowolnie, jeden po drugim lub proporcjonalnie;
  • esencja jest taka sama jak w okresowym poście - obudziłeś się o 8 rano, pierwszy posiłek o 14, drugi o 20, a potem 12 godzin głodu do rana.
  • okresowy post dla utraty wagi
Plusy i minusy

Jaka jest metoda postu do suszenia, że ​​"żeńska" odmiana, nie spowoduje szybkiej utraty wagi. Mięśni zwiększa się na skutek gromadzenia dużych ilości glikogenu w mięśniach, który wiąże się z własnym ciężarem 1 g 2,5 g wody. Oznacza to, że mięśnie puchną.

Tłuszcz opuszcza się powoli, ale efekt trwa dłużej. Ten rodzaj diety uczy kontrolować głód (w rzeczywistości, aby odróżnić go stamtąd głodu zwyczaju) i zwiększa samodyscypliny.

Niestety, w pierwszym tygodniu strajku głodowego będziesz dręczony drażliwością i niemożnością koncentracji. Jednak doświadczeni "głodujący" mówią, że dalej ta metoda zacznie karmić energię, wręcz przeciwnie, nawet gdy jesteś głodny.

Z powodu strajku głodowego poziom cukru jest zredukowany i cholesterol we krwi wzrasta produkcja hormonów, leczone są procesy zapalne.