Peptydy są szeroko stosowane przez sportowców w celu korekty procesów metabolicznych. Te substancje czynne to peptydowe alfa-aminokwasy. Peptydy są szczególnie potrzebne do spalania nadmiaru tłuszczu i utraty wagi.

W jaki sposób peptydy działają na spalanie tłuszczu?

Odmiany peptydów do utraty wagi, istnieje wiele. Najpopularniejsze z nich - stymulanty hormonu wzrostu. Na przykład jeden z najpopularniejszych peptydów HGH 176-191 jest cząstką hormonu wzrostu. Ten peptyd pomaga bardzo szybko spalać nadmiar tłuszczu i nie tracić masy mięśniowej. Ponadto istotną zaletą peptydu HGH 176-191 jest to, że blokuje on dalszą akumulację tłuszczu.

Przydatny do odchudzania i leptyny peptydowej. Pobudza metabolizm energetyczny, pomaga redukować apetyt i przyspieszyć uczucie sytości podczas posiłków. Aby pobudzić apetyt, weź peptyd GHRP-6, który znacznie przyspiesza procesy metaboliczne i spala nadmiar depozytów.

Peptydowy glukagon ma działanie hormonalne, co poprawia pracę obszarów mózgu odpowiedzialnych za produkcję adrenaliny. Adrenalina z kolei przyspiesza rozkład tłuszczu i stymuluje uwalnianie dużej ilości energii potrzebnej do treningu.

Do spalania tłuszczu, peptydy są stosowane w postaci zastrzyków. Wstrzyknięcie wykonuje się w fałdce tłuszczu na czczo, a po zabiegu nie zaleca się spożywania kolejnych 40 minut. Strzykawki do wstrzykiwań lepiej kupić insulinę, a wstrzyknięcie powinno być pod kątem 45 stopni do powierzchni ciała.

Skutki uboczne peptydów dla utraty wagi są wyrażone w nagromadzeniu nadmiaru płynu i zwiększeniu ciśnienia krwi. Przyjmowanie tych substancji czynnych jest zabronione w obecności przewlekłych chorób serca i układu hormonalnego. Peptydy są brane ostrożnie, nawet w obecności chorób innych narządów i układów, ponieważ zwiększają obciążenie ciała.

Peptydy w żywności

Peptydy w żywności

Do produktów zawierających peptydy przede wszystkim można nosić specjalne koktajle, które można kupić w sklepach żywienie sportowe . Te koktajle doskonale kontrolują apetyt, stymulują metabolizm tłuszczów, przyspieszają wydalanie produktów odpadowych z organizmu i dostarczają niezbędnych witamin i pierwiastków śladowych do wzmożonego treningu.

Jako grupa peptydów obejmują endorfiny, które poprawiają odporność, aktywują ukryte zasoby, kontrolują apetyt i nie pozwalają organizmowi gromadzić nadmiaru tłuszczu, w małych ilościach jagody, banany, orzechy, gorzka czekolada, kawa są przydatne do utraty wagi.