Spopularyzowana cukinia to Agatha Christie - jej bohater, znany detektyw, Herkules Poirot postanowił odpocząć i zacząć uprawiać cukinię w wiosce. Dlaczego squash? Dlaczego, to jest magiczne warzywo!

Istnieją dwie legendy, które otwierają oczy na historię ścieżki cukinii do Starego Świata. Pierwsza, liryczna, w której indyjskie kobiety, znudzone dzień po dniu, czekając na swoich mężów wędkarzy, na biegu jałowym, poprosiły bogów o stworzenie warzyw rosnących na ziemi, ale posiadających wszystkie magiczne smaki owoców morza.

Druga legenda jest bardziej realistyczna - uważa się, że cukinia wraz z ziemniakami, tytoniem, czekoladą i innymi urokami życia Ameryki Łacińskiej "przybyła" z hiszpańskimi konkwistadorami z Ameryki Południowej.

Ale wróćmy do głównego pytania, dlaczego potrzebujemy tego podłużnego warzywa w łóżkach, to znaczy porozmawiajmy o korzyściach i szkodliwości cukinii.

Kabaczki - zalety i przeciwwskazania

Zacznijmy od tego, że cukinia to produkt dla wszystkich, starych i małych, chorych i zdrowych. Kabaczki często stanowią część diety dla osób z problemami trawiennymi, a wszystko dlatego, że nie zawierają nierozpuszczalnego błonnika pokarmowego, ale przeciwnie, mają wysoką koncentrację substancji pektynowych. Ten element kompozycji sprawia, że ​​cukinia jest niezbędna do stosowania w diecie terapeutycznej - wchłaniają wszystko, co jest w przewodzie pokarmowym i delikatnie ją usuwają, bez obciążania chorym układem trawiennym. Uważa się, że jeśli byłeś leczony antybiotykami przez rok, musisz "usiąść" dla nich podczas sezonu cukinii, ponieważ cukinia jest w stanie oczyścić całe ciało toksycznych produktów rozkładu.

Cukinia zawiera potas daje im to możliwość usunięcia soli sodowej, to jest, aby uchronić się przed obrzękiem. Ze względu na tę właściwość cukinia jest często stosowana do odchudzania - w końcu nadmiar wagi to nie tylko tłuszcz, ale także stary, zużyty płyn, który jest przechowywany pod skórą oraz w postaci cellulitu.

Kompozycja witaminowa cukinii sprawia, że ​​są one środkiem wzmacniającym, równie istotnym dla wszystkich dolegliwości:

  • witamina C;
  • witamina PP;
  • witaminy z grupy B.
Odchudzanie z cukinią

W przeciwieństwie do poglądu, że warzywa powinny być spożywane świeże i nieprzetworzone, w tym przypadku jest odwrotnie. Surowa cukinia rzadko jest używana do odchudzania lub do codziennego spożycia. Cukinia lub dusić i piec lub smażyć, mieszając startą cukinię z mąką, jajkami, przyprawami, zieleniną.

cukinia do utraty wagi

Prawda, smażona cukinia ma zarówno korzyści, jak i szkody - korzyści wynikają z obecności samej cukinii, ale szkoda leży w smażeniu. Zbyt dużo tłuszczu na dietę.

Dlatego zalecamy następujące pieczone lub duszone opcje diety:

  • zapiekanka z cukinii - cukinia , zielenie, jaja, mąka żytnia;
  • duszona cukinia z warzywami;
  • cukinia duszona z rybami;
  • cukrowe "łodzie" - nadziewane połówki cukinii z dowolnymi warzywami, a następnie owinięte folią, przesłać do piekarnika.