Tuńczyk to ryba, której smak podbił połowę świata. Jest niesamowicie popularny w Japonii, Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach, które cenią go za obfitość białka i, ogólnie rzecz biorąc, bardzo przydatną kompozycję.

Korzyści z tuńczyka

Tuńczyk jest przydatny ze względu na jego unikalny skład: około 140 kalorii na 100 gramów produktu, z których większość jest przechowywana w białkach (23 g). Tłuszcz u ryb jest stosunkowo niewielki - 4,9 gi nie ma w ogóle węglowodanów. To jest naprawdę produkt dietetyczny!

Ryba jest również przydatna ze względu na bogaty kompleks witamin: A, B, C, E i D. Ponadto kompozycja zawiera cynk, fosfor , wapń, potas, mangan, żelazo, sód, magnez, selen i miedź. Wyobraź sobie - po prostu jesz pyszne jedzenie, a twoje ciało otrzymuje całą gamę składników odżywczych! Jest to kolejny powód, aby włączyć tuńczyka do swojej diety.

Badania wykazały, że tuńczyk jest skuteczny w zapobieganiu chorobom serca i naczyń krwionośnych, zmniejsza ryzyko alergii, pomaga przezwyciężyć wszelkie procesy zapalne, normalizuje przemianę materii, łagodzi bóle stawów, łagodzi depresję, pomaga w eliminacji złego cholesterolu i pomaga w walce z otyłością.

Odchudzanie tuńczyka

Ze względu na niską zawartość kalorii i zdolność do przyspieszania metabolizm tuńczyk nadaje się do diet odchudzających. Konieczne jest odmawianie żywności w puszkach, ponieważ mają zbyt dużo oleju. Słony, pieczony lub gotowany na parze tuńczyk, który można spożywać na kolację z warzywami i zielenią, nadaje się do dietetycznego jedzenia.

Korzyści i szkody dla tuńczyka

Ryby tej nie zaleca się kobietom w ciąży i kobietom w okresie laktacji, dzieciom w wieku od 3 do 7 lat oraz osobom z niewydolnością nerek. Ponadto w rzadkich przypadkach rozwija się indywidualna nietolerancja produktu, w którym to przypadku należy go również wyłączyć z diety.