Tuńczyk trudno nazwać zwykłym gościem na stole w przestrzeni poradzieckiej. Sklep jest znacznie łatwiejszy do znalezienia w postaci puszki, niż zamrożony lub solony. Tylko wykwintna kuchnia japońska pomogła wielu ludziom poznać prawdziwy smak tej ryby. sushi i bułki i sashimi. Z tego artykułu dowiesz się, ile kalorii w tuńczyku i czy można jeść ten produkt przy jednoczesnej utracie wagi.

Świeży tuńczyk kaloryczny

Jeśli masz szczęście, aby znaleźć świeżego tuńczyka w sklepie, powinieneś wiedzieć: z niego możesz zrobić całkiem smaczne sałatki, przekąski i gorące. Ten rodzaj ryb jest szczególnie ceniony w USA, gdzie z powodu zamiłowania do restauracji typu fast-food (takich jak McDonald's), większość populacji jest otyła i ma skłonność do odchudzania.

Tuńczyk na 100 gramów ma wartość kaloryczną jedynie 139 kcal i zawiera 24 g białka i tylko 4 g tłuszczu. Ta kompozycja pozwala sklasyfikować produkt do kategorii dietetycznej i włączyć go do menu, nawet w okresie utraty wagi.

Warto zauważyć, że ten rodzaj ryb jest pełen przydatnych substancji: zawiera witaminy A, B, E, PP, a także potas, wapń, sód, magnez, jod, chrom i fluor. Jedząc go co najmniej raz w tygodniu, przyniesiesz znaczne korzyści dla organizmu.

Wiele zależy od wybranej metody gotowania. Unikaj kalorii o wysokiej kaloryczności i pieczenia - dzięki temu możesz zaoszczędzić wszystkie przydatne właściwości produktu.

Kalorii pieczone tuńczyka

Tuńczyk jest niesamowity, jeśli pieczemy go w folii z przyprawami. Nawiasem mówiąc, ten przysmak jest odpowiedni dla stołu dietetycznego: jego kaloryczność wynosi 187 kcal, z czego 29 g białka i 6 g tłuszczu.

Nie zapominaj, że jedzenie ryb dietetycznych, możesz zepsuć przypadek zbyt dekoracji kalorii. Na przykład biały gotowany ryż, ziemniaki lub makaron nie nadają się do tego konserwy z kalorii z tuńczyka wyszczuplanie menu. Lepiej jest wybrać brązowy ryż, brokuły, cukinię, kapustę, a najlepiej zatrzymać się na bocznym naczyniu świeżych ogórków i pomidorów.

Tuńczyk w puszce kalorii

Podobnie jak wszystkie produkty w puszkach, tuńczyk traci istotną część swoich korzystnych właściwości podczas takiego przetwarzania. Co więcej, tuńczyk w puszkach, z reguły, w oleju, dlatego jego kaloryczność podnosi się do poziomu 232 kcal.

Skład takiego produktu wcale nie jest taki sam jak świeżego tuńczyka: białko wynosi tu 22 g, a tłuszcz 15 g. Puszki tuńczyka trudno przypisywać produktom dietetycznym - jest to raczej przekąska dla tych, którzy są naturalnie dobrzy. metabolizm .