Duszona kapusta jest jedną z ulubionych potraw wielu osób w różnych krajach. Oprócz doskonałego smaku, ten produkt ma dużą liczbę pozytywnych właściwości dla ciała.

Przydatne właściwości duszonej kapusty

Dzięki niskiej zawartości kalorii duszona kapusta ma wiele zalet w porównaniu z innymi produktami. Po pierwsze, ma dużą liczbę witamina C , dzięki czemu doskonale wzmacnia układ odpornościowy i pomaga zwalczać różne infekcje. Po drugie, kapusta w gulaszu pozwala szybko i delikatnie usunąć toksyny i toksyny z organizmu, oczyścić je, a także poprawić jelito.

Kalarepa duszona kapusta

Pomimo swoistości dietetycznej, podczas hartowania jego kaloryczność jest podwojona. Zatem wartość energetyczna 100 g świeżego produktu wynosi zaledwie 29 kcal, podczas gdy kapusta duszona bez oleju ma kaloryczną zawartość 56 kcal. Jeśli mówimy o duszonej kapuście, to jej kaloryczność jest znacznie mniejsza - 48 kcal na 100 g produktu. Warto jednak zauważyć, że nie wszyscy wolą sfermentowany produkt od wersji klasycznej. Aby danie było bardziej satysfakcjonujące, nierzadko zdarza się gaszić kapustę mięsem, a zawartość kalorii może wynosić od 171 do 449 kcal, w zależności od rodzaju mięsa. Najbardziej dietetyczna jest pierś z kurczaka. Można gotować kapustę z grzybami. Zawartość kaloryczna takiego dania wynosi 47 kcal na 100 g. Nieco daleko pod względem wartości kalorycznej duszona kapusta z fasolą ma już 47 kcal. Jedna z najbardziej wysokokalorycznych kapust jest duszona z ziemniakami. Jego kaloryczność wynosi 140 kcal. Oczywiście liczba ta jest mniejsza niż przy dodawaniu mięsa, jednak i przydatnych białek w kapuście z mniej ziemniaków.

Metoda gotowania kapusta gulasz diety

Aby właściwie przygotować duszoną kapustę warto zwrócić uwagę na to, że najbardziej rozumiemy proces samej tuszy nie jest prawdą. Hartowanie polega na użyciu naczyń o grubych ściankach, ale nie na patelni i późniejszym dodaniu wody do już uprażonej kapusty. Do gotowania wystarczy 1 łyżka stołowa oleju roślinnego do pieczenia cebuli. Kapusta w tym czasie drobno posiekać i parzyć wrzącą wodą, wstępnie osolić. Możesz również użyć durszlaka do gotowania wrzątku nad kapustą. Następnie przenosimy wypasioną cebulę i kapustę do pojemnika o grubych ściankach i gotujemy z dodatkiem wody na małym ogniu, aż warzywa będą miękkie. Nie zapomnij dodać wody w razie potrzeby, aby uniknąć poparzenia. Dzięki temu przygotowaniu, duszona kaloria kapusta będzie miała tylko 56 kcal na 100 g.

Duszona dieta kapuściana

Istnieje siedem dni skutecznej diety, która opiera się na użyciu duszona kapusta . Schemat zasilania jest tutaj następujący:

  1. Śniadanie : 250 g mleka owsianka, filiżanka herbaty (można dodać miód).
  2. Drugie śniadanie : 1 owoc lub 0,25 litra jogurtu o niskiej zawartości tłuszczu.
  3. Obiad : 250 g duszonej kapusty i wywar z suszonych owoców lub jagód.
  4. Obiad : 300 ml kefiru niskokalorycznego lub ryazhenka.
  5. Kolacja : 250 g duszonej kapusty, gotowanej ryby, kurczaka lub chudej wołowiny (150 g), zielonej herbaty bez cukru.
duszona kapusta z kalorią mięsną

Trzymając się tej diety, możesz stracić od 2 do 3 kg nadwagi bez specjalnych ograniczeń i głodu.

Przeciwwskazania

Nie zapominaj, że każdy produkt ma swoje negatywne strony. Więc gulasz kapuściany nie może być spożywany przez osoby cierpiące na przewlekłe i ostre choroby żołądka, jelit, cukrzycy i dysfunkcji nerek. Ciąża jest również przeciwwskazaniem do stosowania tego produktu. Dla większej pewności możesz dostosować dietę do lekarza, który Cię obserwuje.