Fasola jest oficjalnie uznawana przez specjalistów z jednej z najcenniejszych roślin spożywczych. Jest źródłem łatwostrawnego białka roślinnego, dzięki czemu może stanowić doskonałą alternatywę dla mięsa, a nawet jego całkowitej wymiany. Ale podczas gdy wiele kobiet wątpi, czy włączyć je do diety w diecie na utratę wagi.

Czy można jeść fasolę przy jednoczesnej utracie wagi?

Ta roślina jest dość pożywna i satysfakcjonująca. Dania z tej kultury strączkowej tłumią głód przez długi czas i zawierają niewiele kalorii - 123 kcal na 100 gramów. Jednak użycie ziaren do odchudzania to nie tylko to.

Skuteczność produktu, gdy się go pozbywa nadwaga można wytłumaczyć z następujących powodów:

  • fasola jest łatwo trawiona pomimo wysokiej zawartości błonnika roślinnego, dlatego nie powoduje zaparć, które często tracą na wadze;
  • pozwala pozbyć się nadwagi stopniowo i bez stres dla ciała;
  • pobudza procesy metaboliczne, przyspiesza rozszczepianie tkanki tłuszczowej, pomaga szybciej schudnąć;
  • przyczynia się do produkcji cholecystokininy - hormonu odpowiedzialnego za przekształcanie tłuszczów w energię;
  • ma zdolność blokowania enzymów zaangażowanych w przetwarzanie związków skrobiowych; w ten sposób produkt zapobiega powstawaniu nowych złogów tłuszczu.

Do dietetycznego jedzenia używa się gotowanych ziaren, które są namaczane przez 8-10 godzin. Może być stosowany jako dodatek do sałatek, używany jako pełnowartościowy produkt w mono-diecie. Najlepszym rozwiązaniem jest jeść fasolę na kolację.

Czy czerwona fasola jest przydatna do odchudzania?

Najczęściej mówiąc o fasoli, mamy na myśli białą odmianę. Jednak można użyć w utracie wagi i czerwonej fasoli. Zawiera dużo przeciwutleniaczy, więc oprócz redukcji wagi pomaga także odmłodzić organizm. Ponadto produkt poprawia skład krwi, odchudzanie czerwonej fasoli usuwa toksyny, wzmacnia system odpornościowy. A kalorie w czerwonej fasoli są nieco mniejsze - 90-100 kcal na 100 gramów. W żywności powinien być również używany w postaci gotowanej.

Czy pokazuje się, czy fasola w puszkach przy zrzucaniu wagi?

Gotowany produkt można zastąpić konserwami. Ale nie możesz się angażować w puszki z fasolą, ponieważ zawiera dość dużo soli. A niektórzy producenci mogą używać szkodliwych dodatków, więc przed zakupem dokładnie przestudiuj skład konserw.