Akupunktura jest oryginalną chińską metodą leczenia wielu różnych chorób. Istota tej metody polega na tym, że na naszym ciele znajdują się setki punktów energetycznych odpowiedzialnych za niektóre narządy, układy, funkcje w ciele. Wpływ na konkretny punkt może hamować lub aktywować określony proces. W tym akupunktura służy do utraty wagi. Następnie rozważ zalety i wady tej metody i ustal, czy pomaga ona w akupunkturze i czy gra jest warta świeczki.

Jak przebiega proces utraty wagi?

Na naszym ciele są punkty odpowiedzialne za apetyt, metabolizm nerki, wątroba, woreczek żółciowy, jelita itp. Odchudzanie z akupunkturą niekoniecznie musi wystąpić z powodu zwiększonego metabolizmu lub normalizacji jelit. Specjalista w akupunktura to znaczy - lekarz wykonujący sam zabieg akupunktury musi zrozumieć powody pojawienia się nadwagi specjalnie dla ciebie i pracować z tymi punktami (patrz narządy), których praca pozostawia wiele do życzenia. Jeśli gromadzisz nadwagę z powodu tendencji do obrzęków, gromadzenia się płynu podskórnego, wtedy lekarz będzie pracował z nerkami. Czy warto podkreślić, że jednorazowa ekspozycja nie może ustalić funkcji narządów, w związku z tym 10-15 sesji będzie wymagane.

Ponadto akupunktura może nie tylko schudnąć, ale także zacieśnić luźną skórę, pozbyć się cellulitu i rozstępów. Wszystko to jest możliwe tylko pod jednym warunkiem - prawdziwy akupunktury naprawdę będzie specjalistą. Wpływ na punkty energetyczne nie jest żartem, jeśli lekarz nie ma pojęcia o tym, gdzie wchodzi do igieł, można nie tylko nabawić się wielu chorób, ale także zapaść w śpiączkę lub umrzeć. Istnieją punkty na ciele ludzkim, które mogą po prostu "odłączyć" nas od zasilania ".

Techniki akupunktury

Najpopularniejsza metoda akupunktury na utratę wagi - wpływ na punkty w uchu. W tym przypadku lekarz pracuje z punktem, który jest odpowiedzialny za apetyt. Ta metoda nazywa się metodą Faleva. Po zabiegu odczujesz wyraźny spadek apetytu.

Następną techniką jest Su Dżok. W tej metodzie akupunktura nie jest używana specjalnie do utraty wagi, w Su Dżok wpływa na punkty narządów trawiennych, znajdujące się na dłoniach i podeszwach stóp.

Inną popularną metodą jest Fly Ear Ring. Jak można się domyślić z nazwy, igła jest zainstalowana, bardzo podobna do kolczyka. Będziesz go nosić bez zajmowania pół roku. Niektórzy ludzie lubią tę metodę ze względu na czas trwania.

Przeciwwskazania

Przed rozpoczęciem leczenia lekarz powinien otrzymać od ciebie niezwykle rzetelną informację dotyczącą chorób i chorób przewlekłych. Akupunktura jest przeciwwskazana:

  • podczas laktacji i ciąży;
  • z gorączką, epilepsją;
  • z niewydolnością nerek, serca, wątroby;
  • z niedokrwistością;
  • cukrzyca (wytwarzanie insuliny może być upośledzone);
  • dla dowolnych guzów;
  • z bulimią.

Procedura

Czas trwania zabiegu określa sam lekarz. Może się wahać od 30 minut do godziny, wszystko zależy od twojego samopoczucia. akupunktura w uchu dla utraty wagi Procedura akupunktury jest całkowicie bezbolesna, z użyciem cienkiej jak igła do włosów. Dzięki poprawnemu działaniu całe twoje ciało staje się coraz lepsze: zwiększa się odporność, poprawia się kondycja skóry, równowaga hormonalna wraca do normy i, odpowiednio, twój nastrój się stabilizuje.

Na pierwszy rzut oka procedura akupunktury nie ma tylu przeciwwskazań, ale w żadnym wypadku nie należy lekceważyć akupunktury. To nie jest tylko próba zrzucenia wagi, powodzenia lub niepowodzenia. Są punkty na naszych ciałach, konsekwencje skutków, o których nie wie każdy akupunktury. Nie ufaj swojemu ciału do wątpliwego, pierwszego dostępnego lekarza. Tutaj błąd może kosztować i życie.