Z reguły używamy rumianku jako kojącej herbaty, jak kompres przeciwko podrażnienie skóry , jako środek antyseptyczny do płukania gardła i jako środek poprawiający działanie przewodu żołądkowo-jelitowego. Uważa się, że oprócz tego wszystkiego, rumianek jest również skuteczny w utracie wagi. Oczywiście, jako pomoc, oprócz lekkiej diety.

Wywar z rumianku do odchudzania

Istnieje specjalny przepis, dzięki któremu można przygotować lek ziołowy na odchudzanie. Będziesz potrzebował:

  • 1 łyżka sena, koperku, motherwort;
  • 1 łyżka rumianku;
  • 1,5 łyżki owoców róży, borówki brusznicy;
  • 2 łyżki oregano i mięty;
  • 0,5 łyżki wodorostów, mniszka lekarskiego, krwawnika, nagietka i spadków.

Taki mieszany ekstrakt z rumianku do odchudzania jest przygotowany w prosty sposób: wszystkie zioła są mieszane, 1 łyżka. mieszanka łyżek i gotowana na parze wrząca woda. Następnie należy go przykryć i odstawić na 4-6 godzin. Weź napar pół szklanki na 15-25 minut przed posiłkami 3 razy wywaru z rumianku dzień Uważa się, że powinno to zmniejszyć apetyt.

Rumianek z cytryną do utraty wagi

Ten przepis nie wymaga tak wielu ziół, jak poprzedni. Istnieją tylko dwa składniki: cytryna i rumianek w aptece; do utraty wagi, ta mieszanina pomaga nie gorsze niż poprzednie.

Wlać łyżkę rumianku we wrzącej wodzie, gotować w łaźni wodnej przez 10-12 minut. Następnie odcedź i pozwól ostygnąć. Do bulionu dodaj sok z połowy cytryny. Bierz podłoże do połowy szklanki 3 razy dziennie przez pół godziny przed posiłkiem.

Jeśli jednocześnie dobrze się odżywiasz, odrzucając słodycze, wędzone mięso, zasolenie, tłuszczowe i smażone, wyniki będą bardzo dobre. Najważniejsze - nie przejadaj się i wybieraj lekkie potrawy, a nie ziemniaki, makarony i wieprzowinę. Wówczas utrata masy ciała przyspieszy szybko i skutecznie.