Pytanie, dlaczego ludzie boją się swoich uczuć, można uznać za retoryczne. W końcu wszyscy wiedzą, że to uczucia mogą najbardziej zranić - jeśli nie zostały rozpoznane, wyśmiały, nie zostały zauważone, wyrzucone. Dlatego wielu ludzi woli nie ujawniać swojej duszy innym.

Dlaczego ludzie boją się swoich uczuć?

Pomimo tego, że mężczyźni są rozpoznawani jako silna płeć, mają największe trudności z wyrażaniem uczuć. Od dzieciństwa uczą się tego emocje - To jest dla dziewcząt, a mężczyzna powinien być spokojny i surowy - bez łez, bez uścisków, bez przejawów uczuć. Dlatego, jeśli człowiek boi się swoich uczuć, można go uznać za normę. Więc został wychowany.

Często zdarza się też takie, że człowiek aspiruje do żywej logiki, głowy, zimnej kalkulacji. To często oznacza, że ​​jest bardzo zraniony w swoim sercu, a to tylko jego reakcja obronna, która ułatwia radzenie sobie ze światem wokół niego. Mimo to wszyscy jesteśmy ludźmi, a emocje są nieodłączne w każdym z nas.

Kiedy mężczyzna boi się wyznać uczucia?

Z reguły mężczyźni wciąż są nastawieni na popełnianie czynów, a jeśli kogoś lubią, będą zwracać uwagę na obiekt miłości. Ale czasami człowiek po prostu nie jest pewny, czy jego uczucia reagować, i boi się przejść do działania. W końcu nie ma nic bardziej bolesnego i nieprzyjemnego niż usłyszeć odmowę, uśmiech, grubiaństwo w odpowiedzi.

Są różne rodzaje kobiet - niektóre są aroganckie i zimne, inne otwarte i przyjazne. Co do zasady, ci ostatni częściej słyszą spowiedź - a wcale nie dlatego, że częściej się zakochują. Po prostu nie są tak przerażeni, aby podejść, zaangażować się w dialog, komunikację. Ponadto mężczyzna oczekuje, że taka kobieta będzie miała dość taktu, aby łagodnie reagować na rozpoznanie, bez względu na reakcję.