Pocałunek to sposób na pokazanie swojej miłości, czułości i zaufania. Wiele osób, kiedy całują się, zamykają oczy i dlaczego to robią, możesz zrozumieć, jeśli studiujesz niektóre cechy ludzkiej psychologii.

Dlaczego całujemy się z zamkniętymi oczami?

Pocałunki wolą tylko jednego na dziesięć z otwartymi oczami. Dlaczego inni ludzie całują się z zamkniętymi oczami - najczęściej wtedy, aby wyraźniej doświadczać pozytywnych emocji. Podczas całowania w ludzkim ciele hormony - endorfiny i adrenaliny, które są przyczyną przyjemności wrażenia .

Ludzka psychika jest zaprojektowana tak, że jeśli "wyłączysz" jeden ze zmysłów i wyeliminujesz jakieś zewnętrzne bodźce, pozostałe zmysły zaczną działać w trybie rozszerzonym. Oznacza to, że jeśli osoba zamknęła oczy i wykluczyła wzrok ze strefy percepcji, stał się bardziej świadomy ostrzejszych zapachów, smaków, dotyku i dźwięków słuchowych. Zjawisko to jest zauważane przez wielu, a zwłaszcza przez osoby niewidome, które słyszą i czują się lepiej od tych, którzy widzą.

Alternatywną odpowiedź na pytanie, dlaczego ludzie całują się z zamkniętymi oczami, można również przypisać do dziedziny psychologii. Uważa się, że właśnie takie pocałunki są kochane przez miłosne i romantyczne osoby, które wykorzystują swoją wyobraźnię do zwiększenia przyjemności.

Czasami "zamknięcie" widzenia jest odruchem. Kiedy osoba zamyka oczy, mimowolnie rozluźnia mięśnie i dostosowuje się do odpoczynku. Ponieważ pocałunek jest często wstępem do seksu, osoba, która nie postrzega informacji wizualnej, jest lepiej dostrojona do seksu i w związku z tym cieszy się tym procesem w pełni.

Psychologowie charakteryzują osoby, które wolą całować z otwartymi oczami jako bezpośrednie i trzeźwo myślące. Takie osoby nie przejmują się tym kiedy Dlaczego ludzie zamykają oczy, gdy się całują gdy partner patrzy uważnie, wygląda na zniekształcony i niezbyt atrakcyjny, bardziej martwi się o kontrolę nad sobą i ogólną sytuacją.

Filematologia - nauka o cechach pocałunków, często tłumaczy niechęć do przymykania oka na ten proces z ciekawością. Chęć poznania ukochanej sprawia, że ​​całus obserwuje emocje na twarzy partnera. Ponadto podglądanie to instynkt, mniej lub bardziej charakterystyczny dla wszystkich ludzi.

Na koniec pytanie, jak się całować, możesz odpowiedzieć na to: pocałunek jest konieczny, aby proces ten sprawiał przyjemność i nie powodował nieprzyjemnych emocji . A przy zamkniętych lub otwartych oczach człowiek to robi - nieważne.