Whiner - tak brzmi sceptyczna diagnoza, którą kierują ludzie, którzy są skłonni do płaczu na kamizelce i narzekają na życie. Często ta cecha znacznie utrudnia człowiekowi, ponieważ widząc całe swoje życie w czarnym świetle i zauważając w każdym razie negatywne, życie naprawdę nie jest zabawne. Na szczęście ludzie zauważają taki grzech i starają się go pozbyć.

Ludzie piszczą: co to jest?

Jeśli nie masz pewności, czy jesteś zacinaczem, czy nie, postaraj się szczerze odpowiedzieć na poniższe pytania, które z pewnością pomogą ci podjąć decyzję.

 1. Jeśli masz zły humor, czy często psujesz to i inne?
 2. Jeśli nie będziesz mieć dość snu, czy będziesz zirytowany i czy to pokażesz?
 3. Nie wiesz, jak tłumić negatywne emocje?
 4. W każdej beczce z miodem możesz łatwo znaleźć muchę w maści?
 5. Czy zauważasz, że często narzekasz na życie?
 6. Czy Twoi przyjaciele często słuchają twoich skarg?
 7. Czy jesteś raczej wybredny i prawie zawsze masz powód do oburzenia?

Jeśli co najmniej 2-3 pytania, na które odpowiedziałeś za zgodą, najprawdopodobniej jesteś trędowatym. Podobnie, odpowiadając na te same pytania, możesz testować inne osoby.

Często dziewczęta narzekają, że ich chłopak (mąż) jest troskliwy. Nie zapominaj jednak, że zanim powiesz "nienawidzę żartów", powinieneś naprawdę ocenić siebie: jeśli ta cecha wpływa na ciebie, to albo ją masz i nie zauważasz, albo tłumisz ją w sobie. Negatywne cechy, których nie lubisz u innych, zawsze są związane z Twoją osobowością.

Jak przestać być szumiącym?

jak być szumiącym

Kiedy człowiek jest jęczącym z subtelnym głosem, jest to ostro potępione przez społeczeństwo i zazwyczaj silna połowa ludzkości zazwyczaj rzuca taką cechę tylko na swoją rodzinę lub ukochaną. Ale jęcząca dziewczyna jest zjawiskiem dość dobrze znanym, wielu nawet nie próbuje sobie z tym poradzić, choć powinno. Zastanów się, jak to zrobić:

 1. Uczyń z reguły każdą sytuację, aby znaleźć co najmniej trzy plusy.
 2. Nie dziel się z nikim swoimi uczuciami, ogranicz krąg przyjaciół, z którymi możesz rozmawiać o sprawach osobistych.
 3. Prowadź dziennik i nagrywaj tam swoje przeżycia każdego dnia.
 4. Ćwiczenie - pomaga wyrzucić negatyw.
 5. Za każdym razem, gdy chcesz narzekać na życie, spójrz na swoje najbardziej niefortunne zdjęcie, w którym krzyżujesz usta.

Przestań być trądzik w ciągu jednego dnia jest niemożliwe. Będziesz musiał spędzić na nim co najmniej 2 tygodnie, podczas których będziesz musiał codziennie monitorować swoje zachowanie.