Na pytanie, dlaczego nie możesz palić, niektórzy mogą odpowiedzieć, że jest szkodliwy dla zdrowia. Jednak wielu nadal wdycha szkodliwy dym, podkopując nie tylko ich dobre samopoczucie, ale często zdrowie najbliższych.

Zła palenie

Uzależnienie od palenia od dawna jest utożsamiane z narkotykami. Po raz pierwszy, próbując papierosa w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania, wielu palaczy nie może zrezygnować z tego nawyku aż do końca życia.

Z powodu nikotyny w ciele palacza występuje wiele negatywnych zmian. Stałe podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej prowadzi do rozwoju próchnica , zapalenie jamy ustnej i zapalenie dziąseł. Ślina moczona w dymie, połykana na pusty żołądek, powoduje silne podrażnienie i zwiększa wydzielanie kwasu solnego, dzięki czemu rozpoczyna się samoczynne trawienie w żołądku, co przyczynia się do rozwoju wrzodów, zapalenia żołądka i innych chorób.

Ale jeśli szkodliwość palenia na pusty żołądek jest znana wielu, nie wszyscy znają powody, dla których nie można palić zaraz po jedzeniu. Substancje szkodliwe z papierosa, wędzone po posiłku, wchodzą do żywności i wpływają na cały przewód żołądkowo-jelitowy. W rezultacie pojawia się palacz wzdęcia brzucha i nudności, zwiększona perystaltyka, ponieważ jelita mają tendencję do pozbywania się toksyn.

Nikotyna, uwięziona we krwi, powoduje anemię, skurcz naczyń krwionośnych i wadliwe działanie we wszystkich organach ludzkiego ciała. Ale płuca najbardziej cierpią z powodu palenia. Kumulują dużo substancji smolistych i toksyn, a rezultatem lat palenia może być rak płuc.

Dlaczego nie palić dziewcząt i kobiet?

Palenie ma bardziej zauważalny negatywny wpływ na kobiece ciało niż na mężczyznę, ponieważ naczynia krwionośne i inne narządy u kobiet są bardziej kruche. Palenie ma zły wpływ na wygląd. Skóra palącej kobiety staje się sucha, matowa i podatna na zmarszczki z powodu głodu tlenu. Piękne włosy, zęby i paznokcie dla dziewcząt palących są także nieosiągalnym luksusem.