Temat przyczyn halucynacji powinien natychmiast rozpocząć się od informacji uzyskanych przez naukowców w wyniku ich eksperymentu. A więc jej uczestnikami było dwunastu zdrowych psychicznie ludzi. Każdy z nich spędził krótki czas samotnie w specjalnym pomieszczeniu, blokując dźwięki i obrazy, które można było odbierać z zewnątrz. W rezultacie część doniósł, że wyglądały jak ludzkie twarze, a reszta - ruch niezrozumiałych obiektów. Ten eksperyment pokazuje, że halucynacje są nieodłączne nie tylko dla tych, którzy cierpią na chorobę psychiczną lub nadużywanie alkoholu, ale dla każdego przeciętnego zdrowego człowieka.

Należy zauważyć, że główną przyczyną halucynacji może być:

  • silny strach;
  • wpływ stresorów;
  • stan pasji;
  • wpływ chemikaliów na ludzką psychikę.

Przyczyny halucynacji węchowych

W wyniku halucynacji węchowych ludzie narzekają na smak amoniaku pokarmu lub zapach rozkładu z niego. To prawda, że ​​czują zapach tulipanów, które pamiętał z dzieciństwa. Głównymi przyczynami takich zaburzeń są urazy czaszkowo-mózgowe, powstałe guzy, uszkodzenie błony śluzowej nosa, procesy patologiczne, schizofrenia .

Przyczyny halucynacji wzrokowych

Często ten rodzaj halucynacji aktywnie manifestuje się wieczorem i w nocy. Przejawiają się one w wyniku złośliwych formacji mózgu, nadużywania alkoholu, przenoszenia psychoz intoksykacji i typów zakaźnych, zmian naczyniowych w mózgu, przyjmowania środków uspokajających, antydepresantów, niektórych antybiotyków, steroidów, środków przeciwbólowych.

Przyczyny halucynacji słuchowych

Halucynacje słuchowe, brzmiące w tobie, mogą być twoimi zwykłymi myślami, wyrażanymi przez ciebie, mając słowny wyraz. Jeśli wydaje się, że głosy brzmią zarówno w głowie, jak iw rzeczywistości, to mogą to być konsekwencje choroby psychicznej, nerwowej. Możliwe, że tego rodzaju halucynacje są spowodowane spożywanym alkoholem, przedawkowaniem omamy węchowe powodują leki, przyjmowanie leków przeciwskurczowych. Mogą na nie cierpieć pacjenci ze schizofrenią (głównie młodymi pacjentami) i chorobą Alzheimera.

Przyczyny halucynacji dotykowych

Dotykowe halucynacje są rodzajem urojenia psychoza . Występuje w schizofrenii, psychozie organicznej i endogennej. Najczęściej przeszkadzają ludziom w wieku powyżej 60 lat, a głównie kobietom. Mogą być spowodowane przez choroby somatyczne, dolegliwości sercowo-naczyniowe.