Schizofrenia jest chorobą duszy, często dziedziczoną. Najczęściej oznacza to działania nielogiczne z punktu widzenia zwykłych ludzi, niekonsekwencję, brak harmonii. Czym jest schizofrenia? Dajmy przykład. Obojętni na swoich bliskich, zimny, z trudnymi związkami rodzinnymi, trudną osobą w życiu codziennym, nagle staje się niezwykle wzruszający i zmysłowy z ich niezastąpionym kaktusy . Potrafi płakać, szczerze się martwić, gdy jedna z jego roślin umiera, siedzieć godzinami przy parapecie i obserwować swoje ulubione rośliny. Jest przekonany, że komunikowanie się z nimi jest o wiele bardziej interesujące i jednocześnie osiąga harmonię, w przeciwieństwie do komunikacji z osobami fałszywymi, głupimi i strasznymi. Oczywiste jest, że z zewnątrz wygląda co najmniej niewystarczająco, ale ma swoją własną logikę, własne rozumienie. Osoba jest pewna, że ​​poza kaktusami nikt go nie słyszy ani nie rozumie, być może był rozczarowany ludźmi, ich intelektem. Po prostu rozumie, że widzi i wie, czuje więcej niż tych, którzy go otaczają. Nie chce tracić czasu głupio i bezmyślnie, i widzi głębokie znaczenie w cudownych kaktusach.

Formy schizofrenii

Główne rodzaje przepływu: naprzemienne i ciągłe. Jest oczywiste, że w pierwszym wariancie ataki schizofrenii nie są systematyczne i niestałe. Między nimi są luki normalnej osoby, ale psychozy są znacznie silniejsze i jaśniejsze niż z ciągłą manifestacją. W drugim przypadku schizofrenia objawia się, na przykład, w postaci przewlekłych urojeń. Od momentu choroby i przez całe życie od samego początku choroby człowiek zawsze myśli, że jego sąsiedzi nieustannie psują jego rzeczy, jest tego pewien, może odnosić się do wpływu sił pozaziemskich. Wszystkie rodzaje instancji mogą stale otrzymywać listy narzekające na intruzów. Cierpiący na tę chorobę ciągle się poruszają, zmieniają miejsce zamieszkania, a nawet miasto, często dzwoni policja. Nieszczęśliwi zaczynają słyszeć "głosy" wewnątrz lub na zewnątrz, aby zobaczyć coś, poczuć coś nieistniejącego, czasami - oszustwo węchowe.

Pierwsze oznaki schizofrenii

  1. Zmiana cech osobowości, osobowości. Zamknięcie . Nielogiczne, popełnia absurdalne czyny. Zmiana interesów. Pojawienie się nowych hobby (kaktusów). Nadmierna pasja do religii, innego świata lub filozofii, wszystkie wymienione na skraju fanatyzmu. Pomysły poprawy duchowej i fizycznej, samodoskonalenie mogą powstać. Metody leczenia często posiadają wynalazki. W tym przypadku wszystkie mają na celu specjalne odżywianie, twardnienie, ale osoba zapomina o pomaganiu rodzinie, sprzątaniu, a nawet praniu podstawowym.
  2. Być może, wręcz przeciwnie, absolutna utrata aktywności, niezdolność.
  3. Zmiana postaw wobec krewnych i bliskich, przyjaciół. Schizofrenia zakłóca komunikację, która była akceptowalna dla osoby przed chorobą.

Schizofrenia - wiek i płeć

Schizofrenia może wystąpić w każdym wieku. Ale najczęściej zdarza się to między 20 a 23 rokiem życia. W porównaniu z kobietami, schizofrenia u mężczyzn (chłopców) rozpoczyna się wcześniej. U kobiet przebieg choroby jest znacznie trudniejszy. Dla pacjentów ze schizofrenią charakterystyczna jest preferencja dla nauk ścisłych (matematyka, fizyka).

Czy leczy się schizofrenię?

pierwsze oznaki schizofrenii

Jeśli zdarzy ci się mieć schizofrenię, niektórzy z twoich bliskich cierpią na tę chorobę, proszę, nie odpychajcie jej. Bez względu na to, jak się z tobą zachowuje, jest nieszczęśliwy i nie robi tego celowo. Zmiany, jakie zaszły w nim, są tylko konsekwencją jego choroby. Pamiętaj, aby pójść do lekarza razem! Jeśli jesteś w stanie, obserwuj, jak pacjent przyjmuje leki przepisane przez lekarza. Ponieważ anulowanie i nieautoryzowana wymiana leków prowadzi do pogorszenia stanu zdrowia! Co do popularnego leczenia schizofrenii - lepiej nie ryzykować! Objawy mogą się nasilić! Lekarze najlepiej wiedzą, jak leczyć schizofrenię. Lekarstwo na schizofrenię to terapie i leki, które pozwalają prowadzić normalne życie.