Uzależnienie nie jest chorobą w zwykłym znaczeniu tego słowa, ale jest całkowitą klęską osoby, oprócz tego ze strony zdrowia towarzyszą jej komplikacje. Oznacza to, że uzależniony stopniowo traci równowagę psychiczną. Ponadto stopniowo traci swoją rodzinę, przyjaciół, pozostaje bez pracy i wpada w środowisko przestępcze.

Oznaki uzależnienia:

  • pojawienie się problemów osobistych lub społecznych;
  • zwiększona tolerancja leku;
  • przezwyciężenie pożądania i przytłaczającej chęci użycia.

Jakie objawy mogą wskazywać na to, że dana osoba używa narkotyków?

  • Pierwszym objawem jest ból nosa i powieki. Uczniowie są albo bardzo zwężeni, albo bardzo rozszerzeni, w zależności od tego, który narkotyk używa dana osoba;
  • osoba staje się ponura, zahamowana, nieobecna lub, przeciwnie, może wykazywać nadmierną ruchliwość;
  • apetyt jest całkowicie nieobecny lub może być nadmiernie zwiększony;
  • uzależniony staje się nieśmiały nieostrożny , drażliwy lub odwrotnie, podejrzliwy, agresywny, gotowy do wybuchu z powodu drobiazgów;
  • uzależniony jest nieporządny, nieprzyjemny zapach z ust i ciała;
  • mogą wystąpić problemy zdrowotne, mianowicie: nudności, biegunka, wymioty, bóle głowy, podwójne widzenie;
  • na ciele, często na rękach, widać ślady zastrzyków. Po infekcji pojawiają się owrzodzenia, czyraki.

Ponadto każdy uzależniony ma problemy zdrowotne. Najczęściej mają problemy ze snem, a także katar, kaszel, wyścigi konne ciśnienie krwi niestrawność. Narkomani pozostają w tyle w rozwoju. Ich włosy stają się kruche, a cera ma ziemisty odcień.

Diagnostyka uzależnienia od narkotyków jest dość trudnym zadaniem ze względu na duży rodzaj leków, a także niektóre leki są usuwane z organizmu w ciągu kilku godzin. Często dokładność diagnozy zależy od wyniku leczenia. Główne kryteria to naruszenie zachowania i stanu fizycznego osoby.

Oznaki używania określonych leków

Uzależnienie od opium jest jednym z najbardziej niebezpiecznych rodzajów uzależnień. Towarzyszą jej następujące choroby, zapalenie wątroby typu "kick" i zakażenie wirusem HIV. Wszystkie narkotyki są niebezpieczne, ale uzależnienie od opium jest destrukcyjne. Ona, podobnie jak inni, jest rodzajem narkotyku, popycha osobę do przestępstwa w poszukiwaniu innej dawki. W uzależnieniu od opium osoba istnieje od dawki do dawki, ponieważ jeśli nie zażyje leku, nastąpi wycofanie.

Uzależniony od opium jest senny. Jego mowa jest powolna, słowa rozciągnięte, mówią to samo kilka razy. W stanie odurzenia narkotyków człowiek jest spokojny, dobroduszny. Pierwszy znak - źrenica nie rozszerza się (wąska), to znaczy nie reaguje na światło. Skóra jest blada, ale usta są czerwone i mogą być opuchnięte. Zredukowana wrażliwość na ból.

Uzależnienie haszyszowe - okresowe palenie haszyszu przez jakiś czas nie powoduje psychicznej zależności, a także nie ma podejrzeń w kontaktach. Problemy pojawiają się przy częstym używaniu haszyszu. Pierwsze oznaki uzależnienia pojawiają się po miesiącu, następuje załamanie i senność, a także zwiększone tętno, podwyższone ciśnienie krwi, bóle głowy. Hashman eliminuje to wszystko i powraca wigoru paląc haszysz.

Jeśli palisz haszysz prawie codziennie przez trzy do sześciu miesięcy, wtedy mentalne objawy odstawienia stają się bardziej wyraźne. Zamiast senności przychodzi bezsenność. Łamanie jest uzupełniane przez depresję.

Uzależnienie od heroiny jest jednym z najpotężniejszych narkotyków, heroina nie istnieje w przyrodzie, uzależnienie od opium jest otrzymywany syntetycznie z morfiny. Heroina jest trująca i kilkakrotnie silniejsza od morfiny pod względem efektu narkotycznego, uzależnienie powoduje wiele razy szybsze. Wystarczy trzech do pięciu przyjęć, a za miesiąc rozpoczyna się drugi etap uzależnienia od narkotyków. Niemożliwym jest uniknięcie uzależnienia na własną rękę, a łamanie staje się przerażające, tak, że ciało rozpada się na kawałki, oczy wyskakują z orbit, wszystko jest we mgle, żołądek zmniejsza się z przeszywającym bólem i tak dalej.

Uzależnienie od narkotyków, bez względu na to, jak straszne jest, aby pomóc uzależnionej osobie odzyskać wolność i radość życia, bez narkotyków, jest nadal możliwe. Uzależnienie można pokonać.