Kiedy życie rzuca Ci wyzwanie w postaci stresu psycho-emocjonalnego, system nerwowy nie jest wszystkim, aby sobie z tym poradzić. W wyniku tego następuje załamanie nerwowe, obecność znaków, z których niewiele się domyśla. A objawy powinny być znane nawet tym, którzy nigdy tego nie doświadczyli w swoim życiu. Zgadzam się, że lepiej jest zapobiegać nieszczęściom niż zostać zakładnikami.

Jakie są objawy załamania nerwowego?

Obserwuje się zmiany w kondycji fizycznej. Więc wzrasta ciśnienie krwi. Czasami trudno wytłumaczyć sobie powód częstych ataków lękowych, strachu . Bicie serca rośnie. Ludzie często pocą się dłońmi przez cały dzień, a całe ciało pokrywa się zimnym potem. Osoba skarży się na częste bóle w klatce piersiowej. Jeśli odłożysz wizytę do lekarza w odległym polu, stan ten może doprowadzić do udaru, zawału serca.

Ponadto objawy załamania nerwowego obejmują niekontrolowane szlochy, dolegliwości. Człowiek zamyka się. Czasami jego stan jest jak depresja. Tło emocjonalne jest tak niestabilne, że trudno mu odpowiedzieć na proste pytania. Z powodu zanurzenia się we własnych doświadczeniach, w tragedii własnego wewnętrznego świata, cierpiącego na trudny okres życia, trudno jest reagować na czas na bodźce z zewnątrz.

Objawy załamania nerwowego u kobiet

Niestety, tak wrażliwe istoty są bardziej narażone na stresujące sytuacje niż mężczyźni. Wynika to z rodzaju układu nerwowego. I podczas gdy kobiety mają załamanie nerwowe objawiające się w postaci częstych wahań nastroju, pojawienie się problemów w pracy układu wegetatywnego. Najmniejsze prośby skierowane do niej są impulsem do pojawienia się drażliwości, gniewu. Narzeka na stałą zmęczenie słabość Możliwe, że bezsenność dociera do niej w nocy.