Najbardziej znanym sennym marzeniem jest bajka o śpiącej urodzie, która obudziła się z pocałunku swego księcia. Danie takiego przykładu jest śmieszne i śmiać się z tak straszliwej choroby dziko - ale co zrobić, jeśli nauka nie wykracza poza gawędziarzy. Do chwili obecnej nie badano etiologii sennego letargu, dlatego nie ma wyjaśnień ani instrukcji dotyczących środków zapobiegawczych tego stanu.

Sen z letargiem przypomina głęboki sen - z łagodną chorobą, w mocnych etapach śpiący staje się martwy.

Co więcej, historie, że ten warunek jest nieszkodliwy dla osoby, są kłamstwem. W letargu wszystkie funkcje ciała są spowolnione, w tym metabolizm , a także pracę mięśnia sercowego. Osoba nie przyjmuje żywności samodzielnie i nie pije, odpowiednio, nie wydala moczu i kału.

To, co jest letargicznym marzeniem, próbuje rozwikłać nie przez pierwszy wiek. To Petrarka popadła w letarg. Na szczęście udało mu się "obudzić" na czas i żyć jeszcze 30 lat.

Przyczyny letargicznego snu

Przyczyny letargicznego snu, jak wszystko inne, są tylko hipotezami. Na przykład, większość naukowców zgadza się, że stres jest spowodowany przez wiele osób popadających w stan szoku w stanie szoku, po utracie bliskich lub silnych kłótni, a ich ciała, lekarze mówią, że nie radzą sobie ze stresem, objęły ochronny letarg blokady.

Sprawa jest znana, gdy trzyletnia dziewczynka popadła w letarg, po tym jak jej rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Spała przez 13 lat i obudziła się jako 20-letnia dziewczynka. Jej rozwój umysłowy pozostał taki sam - przebudzenie, poprosiła o zabawki, ale na szczęście udało jej się dogonić.

Inną przyczyną letargu są wirusy. To może wyjaśnić epidemię letargu, która pojawiła się w Europie w latach dwudziestych i trzydziestych. Niektórzy naukowcy uważają, że to wszystko wina Staphylococcus aureus , znany nam przez anginę. Mówią, że potrafi mutować i przenosić się do mózgu, uderzając w jego tkanki. Wersja nie jest potwierdzona, ale może prowadzić do bardziej odpowiedzialnego leczenia dławicy piersiowej.

Objawy letargicznego snu

Objawy sennego letargu są indywidualne - wszystko zależy od stanu, w którym osoba popadła w letarg. Jednym słowem, znaki życia są ledwo wyrażone:

  • osoba nie reaguje na ból;
  • nie ma bezwarunkowych odruchów;
  • ciśnienie krwi spada znacząco;
  • impuls jest praktycznie nieobecny;
  • oddychanie może być określone tylko przez lustro;
  • sen może trwać od kilku dni do dziesięcioleci.

Znakiem, który pojawia się po wyjściu z sennego letargu może być utrata pamięci, upośledzenie umysłowe (jeśli osoba popada w letarg w niedorozwiniętym, dziecinnym wieku). Oznacza to, że po przebudzeniu osoba może utracić zdolność do pracy, będzie musiał ponownie uczyć się wszystkiego.

Leczenie letargicznego snu

Opór senny nie wymaga leczenia. Pacjent nie musi być hospitalizowany, pozostaje w domu, wśród krewnych i przyjaciół. Nie ma potrzeby przyjmowania leków - jedzenia i wody, witamin, wstrzykują je w postaci rozpuszczonej.

Najważniejszą rzeczą w tym stanie jest opieka, którą krewni muszą wykonywać. To i higieniczne co jest letargicznym snem procedury i przestrzeganie reżimu temperaturowego - ogrzać ciepłymi kocami, lub odwrotnie, zmienić na lekkie koce w upale.

Pacjent powinien znajdować się w oddzielnym pomieszczeniu, aby nie przeszkadzał mu hałas otoczenia - większość tych, którzy wyszli z sennego letargu, mówią, że wszystko słyszeli, ale nie potrafili odpowiedzieć.

Każde działanie pod opieką pacjenta powinno być rozważane przez lekarza - jest to bardzo nietypowa choroba, słabo zrozumiała i niezrozumiała nawet dla świata nauki, dlatego należy wziąć pod uwagę nawet najmniejszą troskę, taką jak temperatura, środowisko, oświetlenie.