Często używamy terminu "depresja" w naszej mowie, co sprawia wrażenie, że przy najmniejszym znaku "chwiejnej ziemi pod naszymi stopami" natychmiast popadamy w stan depresyjny. Ludzie bardzo często mylą pojęcia depresji, złego samopoczucia i stresu. Nastąpił zły humor, przyczyna, która spowodowała spadek nastroju, została wyeliminowana, a teraz jesteś dobry. Depresja charakteryzuje się tym, że nie ma oczywistej przyczyny lub została ona dawno wyeliminowana, a szczególny obraz uczuć pozostał.

Znaki

Rozproszenie uwagi i "plany Napoleona" mogą mówić o wczesnym etapie depresji: osoba jest nieustannie rzucana z jednego wielkiego biznesu do drugiego, ponieważ pewnego dnia zainteresowanie jego celem znika, a najmniejsze przypomnienie o tym prowadzi pacjenta do irytacji.

Ludzie przesiąknięci depresją charakteryzują się szokującymi wybrykami, dlatego osoba domaga się pomocy i pokazuje, jak silny jest jego ból.

Podczas depresji ludzie tracą zainteresowanie hobby i hobby, które angażowało się przez lata. W swojej pracy pacjent popełnia błędy i nie może się skoncentrować.

Jeśli Ty lub osoby bliskie, okażcie objawy depresji, pamiętajcie, że leczenie domowe jest możliwe, ale tylko na wczesnym etapie. Co więcej, nie można zrobić bez wykwalifikowanej pomocy psychologicznej.

Leczenie

Zacznijmy od tradycyjnej medycyny, ponieważ lepiej jest poradzić sobie z problemem za pomocą najłagodniejszych środków.

Na leczeniu depresji z ziołami można napisać cały Talmud. Rozpoczniemy naszą skromną listę kąpieli dla relaksu: 2 łyżki. Liście topoli i pąki wlać 250 ml wrzącej wody, pozostawić na 30 minut i wlać do kąpieli (w przypadku jednej kąpieli będziemy potrzebować 2 litry bulionu).

Istnieją również tak zwane gastronomiczne sposoby leczenia depresji. Oznacza to, że konieczne jest spożywanie żywności, która przyczynia się do produkcji hormonów szczęścia. Banany, sok z marchwi i gorzka czekolada powinny być szczególnie odważne.

Twoja recepta antydepresyjna na 1 dzień:

  • 1 banan;
  • 250 ml świeżego soku z marchwi;
  • 50 g czarnej czekolady bez dodatków.

W leczeniu lęku depresja pomoże mocniejsze narzędzie:

  • suszone morele - 100 g;
  • rodzynki - 100 g;
  • suszone śliwki - 100 g;
  • mieszanki orzechów ( migdałowy , pistacje, orzechy nerkowca, orzechy laskowe) - 100 g;
  • cytryna - 1 szt .;
  • miód - 2 łyżki.

Wszystkie te składniki są mieszane i mielone (cytryna z skórką). Dodaj miód do mieszaniny i przechowuj w lodówce. Zaleca się przyjmowanie bluesa przed jego wystąpieniem, aby wziąć łyżkę tego uzdrowienia (uwierz, skutecznie!) Znaczy przed śniadaniem codziennie.

Leki przeciwdepresyjne

Jeśli mówimy o leczeniu depresji, z jakiegoś powodu przychodzą na myśl leki przeciwdepresyjne, a nie banany i suszone owoce. Nie ma nic nieprzyzwoitego w przyjmowaniu leków przeciwdepresyjnych i działają one dokładnie zgodnie z zasadą wszystkich leków - jeśli korzyści, jakie przynoszą pacjentowi, przewyższają szkodę, to konieczne jest przyjęcie. Zastanów się, co jest lepsze: cierpisz na bóle głowy, bezsenność, palpitacje serca, obsesyjne pomysły i inne rzeczy, lub wypijasz antydepresant i nareszcie śpisz?

lęk leczenie depresji

To prawda, że ​​ich przyjęcie może mieć konsekwencje. Przede wszystkim - uzależnienie psychiczne, gdy w przypadku czegoś od razu biegasz po pigułce. Ale właśnie dlatego leki przeciwdepresyjne powinny być przepisywane przez lekarza, który oceni twoje predyspozycje do zależności psychologicznych, a sprzedaż powinna być przeprowadzana wyłącznie na receptę.

Pamiętaj, że depresja nie jest na zawsze! Tylko w twojej mocy, by zmienić życie lub zmienić swoje nastawienie do życia. Jeśli coś Ci nie pasuje i powoduje depresję, masz siłę nie tylko do samobiczowania, ale także do pokonywania przeszkód.