Ludzki mózg co sekundę zabiera około tysiąca sygnałów ze świata zewnętrznego, otoczenia. Dzięki uwadze, która jest ważnym procesem umysłowym, dokonuje się selekcji niezbędnych informacji i odrzucania niepotrzebnych informacji. Uwaga działa jak rodzaj filtra, dzięki któremu nasz mózg może uniknąć stresu.

Nieuwaga, z której cierpi ponad połowa współczesnej populacji, jest cechą osobowości. Jego obecność tłumaczy się szeregiem nawyków, które utrudniają mózgowi wybór wysokiej jakości i niezbędnych informacji.

Jeśli przydarzyło ci się, że czytasz książkę, a potem zapomniałeś większość tego, co czytasz, lub nie możesz skoncentrować się dłużej niż kilka minut na tym, o czym rozmawia twój rozmówca. Lub ciągle zapominasz, gdzie umieszczono telefon komórkowy, klucze itd., A niektóre z wymienionych poniżej czynników mogą być wyjaśnieniem braku Twojej uwagi.

Zastanów się nad czynnikami, które wpływają na to, czy rozwiniesz nieuwagę i pokaż, jakie są powody jej wystąpienia.

Przyczyny człowieka

Rozwój technologii pomaga uczynić ludzkie życie wygodniejszym, bardziej praktycznym, ale także absorbuje naszą uwagę. Na początku ludzki mózg jest w stanie uporządkować zadania, których potrzebuje. Ale im więcej równoczesnych przypadków wywołuje dana osoba, tym trudniej mu jest zwrócić uwagę i skoncentrować się na każdym z nich.

  • Jak radzić sobie z nieuwagą: nie przeciążaj mózgu, nie używaj organizatora ani nie przechowuj dziennika, zapisując w nim wszystko, co należy zrobić w ciągu jednego dnia. Eksperymentuj i organizuj sobie dni bez przeciążenia technologicznego (bez internetu i komunikacji mobilnej). Będziesz zaskoczony, gdy zobaczysz, że po tym jesteś dwa razy szybszy w radzeniu sobie z planem.
  • Pójście do lekarza: w przypadku, gdy na przykład wysłałeś SMS-a, a potem bardzo trudno jest wrócić do rozpoczętej lekcji i aktywnie próbujesz znaleźć powody, dla których nie będą pracować.

Brak snu

Nie zapomnij, że dla osoby w wieku od 20 do 70 lat stopa snu powinna wynosić 7-9 godzin dziennie. Kiedy śpisz mniej niż wymagana stopa, masz szansę na chroniczne osłabienie, drażliwość, słabą koncentrację, ból głowy. Ma to negatywny wpływ na ogólną wydajność, powodując nieuwagę lub, jak to się nazywa, roztargnienie.

  • Jak walczyć: najprostsza odpowiedź - musisz spać. Przywróć normalny stan.
  • Adres do lekarza: jeśli śpisz w wymaganej liczbie godzin, a objawy nie ustępują, warto skonsultować się ze specjalistą w celu uzyskania porady. W końcu powody mogą być różne (naruszenie higieny snu, zaburzenia snu itp.)

Nieciekawe zadanie

Praca często zajmuje jedną z głównych pozycji w życiu człowieka. Jeśli ciągle jesteś niezadowolony ze swojej pracy, może to spowodować przewlekłe choroby.

  • Jak pozbyć się nieuwagi: zmienić pracę lub zmienić nastawienie, znaleźć pozytywną stronę.
  • Pójście do lekarza: jeśli nie jesteś w stanie wykonywać operacji, które wymagają od ciebie konsekwencji, źle wykonuj zadania grupowe i będziesz zmuszony zmienić pracę kilka razy w ciągu jednego roku, wtedy powinieneś skonsultować się z lekarzem.

Stresujące sytuacje

Na ośrodki poznawcze ludzkiego mózgu niekorzystnie wpływają różne stresujące sytuacje. Z tego powodu tracisz umiejętność jasnego i szybkiego reagowania na wymagane zadania.

  • Jak pokonać nieuwagę: zorganizuj sobie sesję odpoczynku (przynajmniej dwa razy dziennie). Naucz się relaksować i skoncentrować na jednej myśli, ćwicz medytację.
  • Adres do lekarza: stres, nieuwaga może przekształcić się w stan depresyjny lub w gwałtowne zmiany nastroju.

Siedzący tryb życia

Regularne ćwiczenia pomagają mózgowi myśleć jasno i stanowczo. Pomóż też pozbyć się przyczyn nieuwagi.

  • Jak przezwyciężyć rozproszenie: weź swój codzienny nawyk robienia codziennych ćwiczeń. Idź więcej, na jak radzić sobie z nieuwagą pomaga poczuć twój stan.
  • Leczenie nieuwagi: jeśli trudno jest pozostać w jednym miejscu dłużej niż 5 minut i zawsze udajesz się gdzieś bez celu w tym celu. Jeśli masz ochotę wycisnąć ostatnie soki z mózgu co 3 godziny dziennie, musisz ponownie rozważyć swoje nawyki w porozumieniu ze specjalistą.

Tak więc nieuwaga nie jest czymś negatywnym w osobie, ale wystarczy zrozumieć, że należy się jej szybko pozbyć.