Współczesny świat trudno sobie wyobrazić bez modnych gadżetów, telefonów, tabletów i różnego rodzaju aplikacji, ale z niektórymi rzeczami, z którymi musimy się zmierzyć po raz pierwszy. Właściciele produktów Apple zastanawiają się: Bonjour - jaki to program i jak dostał się na PC lub telefon komórkowy.

Program Bonjour - co to jest?

Bonjour to oprogramowanie mega-znanej korporacji Apple, przeznaczone do monitorowania lokalnych serwerów sieciowych. Narzędzie może być zainstalowane w systemie operacyjnym Windows, ale antywirusy często uważają go za złośliwy i oferują do wyeliminowania. Zdarza się, że użytkownik nie podejrzewa nawet istnienia oprogramowania na swoim komputerze. Bonjour to program, który bez wiedzy właściciela może zostać zainstalowany na urządzeniu wraz z innymi plikami, usługami i przeglądarkami. Wśród nich:

 • Internet Explorer;
 • Adobe Photoshop;
 • Adobe Creative Suite;
 • Safari Apple TV.

Do czego służy program Bonjour?

Oprogramowanie Apple działa w trybie automatycznym w tle. Szuka wszystkich komputerów, drukarek i innych urządzeń, które współdziałają z sieciami IP. Każdy sam decyduje, czy program Bonjour jest niezbędny w jego pracy. W przypadku narzędzia nie trzeba konfigurować serwera DNS ani adresu sieciowego, po zainstalowaniu oprogramowania działa ono niezależnie:

 • Po znalezieniu gadżetu zachowuje pamięć podręczną;
 • kiedy żądanie jest aktywne, oferuje listę usług i urządzeń.

Zwykle użytkownicy nie korzystają często z usług tego narzędzia, choćby z powodu działania odtwarzacza multimediów cyfrowych. Ta funkcja jest odpowiednia dla firm monitorujących aktualizacje na maszynach roboczych. Do czego służy Bonjour?

 1. Oprogramowanie zapewnia wspólną pracę pakietu Adobe Creative Suite, umożliwiając znalezienie usług zarządzania zasobami sieciowymi.
 2. "Bonjour" wyszukuje w internecie strony o podanych parametrach.
 3. Narzędzie wymaga funkcji iTunes dla gadżetów AirPort, muzyki itp.
program bonjour

Jak włączyć Bonjour?

Jeśli chcesz korzystać z usług oprogramowania, możesz go znaleźć na liście procesów. Ponieważ "Bonjour" działa w tle, lokalizacja wyszukiwania to Menedżer zadań w dostępnych zakładkach Procesy lub Szczegóły (odpowiednio dla Windows 7 i Windows 10). Wśród wykonywalnych procesów należy znaleźć plik, który wygląda jak mdnsNSP.dll lub mDNSResponder.exe. Jeśli Bonjour nie działa lub są inne problemy z wyszukiwaniem, konieczne jest ponowne zainstalowanie.

Konfigurowanie Bonjour

Bonjour to program, który instaluje się na komputerze i jest dosłownie narzucony użytkownikowi. Sprawdź, czy to oprogramowanie jest zainstalowane na twoim komputerze (konkretnie Internet Explorer), otwierając panel przeglądarki. Wybierając menu "Widok" i umieszczając kursor myszy nad "Panelem przeglądarki", użytkownik dowiaduje się, że istnieje element narzędzia. Ikona "przyjazny program" wygląda jak trzy loki.

Jak usunąć Bonjour?

Nie wiem, gdzie na komputerze pojawił się "Bonjour", dezorientuje użytkowników. Istnieje opinia, że ​​oprogramowanie jest trudne do usunięcia i niebezpieczne dla systemu. Ale jest to szczególnie interesujące dla tych, którzy nie korzystają z usług Bonjour, czy można go usunąć bez konsekwencji. Jeśli usługi, które obsługuje, nie będą zauważalne. Pozbawiając się oprogramowania, musisz działać zgodnie z następującym schematem:

 1. Otwórz panel sterowania i kartę Dodaj lub usuń programy.
 2. Z listy wybierz wymagane narzędzie.
 3. Kliknij przycisk "Usuń".
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Po przeanalizowaniu, skąd pochodzi Bonjour, jaki to program i jaki jest jego użytek, właściciel komputera może sam zdecydować, czy pozostawić niezaproszonego gościa w systemie operacyjnym, czy bezwzględnie go wyeliminować. Na korzyść usuwania są takie czynniki, jak bezużyteczność oprogramowania dla zwykłego użytkownika i dodatkowe obciążenie, które wnosi do działania systemu, biorąc zasoby i zwiększając czas rozruchu komputera. Duży minus - narzędzie tworzy nieprzydatną bibliotekę w drodze do Internet , skanując cały ruch komputerowy.