Kiedy przez długi czas podróżujesz w transporcie, a z powodu drżenia trudno jest czytać lub oglądać film, a muzyka jest nudna, najnowszy wynalazek twórców stanie się prawdziwym wybawieniem. Podcasty - co to jest? Nadawaj muzykę w Internecie na zasadzie gatunku stacji radiowej, są nawet kamery wideo.

Czym są podcasty?

Termin ten pojawił się z blogerami, kiedy zamiast tekstów zaczęli publikować swoje przemyślenia i wykłady w formacie audio. Szybciej, łatwiej i wygodniej dla nich i dla odwiedzających witrynę. Słowo to powstało z "podcastingu" - procedury tworzenia i dystrybucji materiałów głosowych i wideo online. Czym są te podcasty? Dane komputerowe w formacie MP3 - do nagrywania głosu i Flash Video - dla wideo, z określonym tematem i wyraźną częstotliwością. Podcast składa się z dużej listy specjalnie wybranych piosenek, połączenie jest tak naprawdę znaleźć zarówno płatne, jak i darmowe.

Takie strony są podobne do sieci społecznościowych na zasadzie pracy, są podobne grupy-kanały: handel, humor, książki dźwiękowe, wykłady na różne tematy. Często użytkownicy subskrybują wybrane kanały, są wysyłani nowe rekordy. Własne podcasty radiowe tworzą stacje radiowe, dzięki czemu słuchacze mogą znaleźć materiały swoich ulubionych programów lub oryginalnych programów.

Podcast i webcast - różnica

Podcasting bardzo szybko stał się popularny, wielu użytkowników zmieniło nawet z tekstu na komunikację audio i wideo, szczególnie ułatwiło wynalezienie życia studentom. Podcasty - co daje? Nagrywanie wykładów jest łatwe do "rozproszenia" na całą grupę, a jeśli potrzebujesz zdjęcia tablicy z formułami, to webcast przyjdzie ci z pomocą. Termin "przyklejony" użytkownicy z "sieci" i "nadawania" - szeroka transmisja. Są to filmy wideo, filmy, fragmenty wpisów opublikowanych w Internecie. Nagrywanie odbywa się w aparacie cyfrowym, a następnie jest przetwarzane na komputerze. Rozwój webcastingu i dał impuls popularnym blogom.

Czym jest podcast w oknach?

Przydatne podcasty można znaleźć w Internecie i użytkownikach smartfonów z systemowymi "oknami", ponieważ rozrywka jest bardzo popularna. Specjaliści zalecają korzystanie z oprogramowania takiego jak iTunes, najlepiej jest zsynchronizować dane komputera z urządzeniem Apple za pośrednictwem tego programu. Dobre recenzje od Clementine - silnego gracza i szefa plików, dla podcastów jest nawet osobny przedmiot.

Podcasty dla Androida

Ponieważ takie pliki online są dystrybuowane przez tysiące, istnieje już więcej niż jedna aplikacja do ich odsłuchiwania i przeglądania. Jakie są najlepsze podcasty dla Androida? Najpopularniejsze dziś są trzy aplikacje:

  1. Odsyłki kieszonkowe . Zsynchronizowane z chmurą, jest dobra biblioteka i wsparcie wideo, łatwo wyszukuje podcasty.
  2. Podcast Addict . Bardzo funkcjonalny. Potrafi organizować nie tylko podcasty, ale także kanały RSS i kanały YouTube, w przeciwieństwie do innych aplikacji.
  3. Odtwarzacz FM . Stylowy wygląd, oryginalny wygląd, obsługa Chromecasta i Androida Wear.

Dla początkujących pytanie jest bardzo istotne: jak słuchać podcastów na Androidzie? Doświadczeni użytkownicy doradzają programowi Podcast Addict, jest łatwy do pobrania w aplikacjach Android. Po zainstalowaniu programu możesz wybrać język, aby szybko odfiltrować pożądane kanały, dodać swoje ulubione programy - poprzez wybór sieci podcastingowych lub ręcznie. W bazie tego programu - tysiące różnych kanałów, informacje o nich natychmiast załadowane do biblioteki. Wyświetlane jest nazwisko, logo i liczba programów.

czym są podcasty

Jak korzystać z podcastów na telefonie iPhone?

Gdy tylko pojawiły się pierwsze ciekawe podcasty w Internecie, Apple natychmiast opracował ich wprowadzenie do swojego systemu. Używanie takich plików na iPhonie jest łatwe, są one sortowane według tematu, jeśli wybierzesz muzykę Trance, możesz słuchać wielu utworów, a nawet od różnych autorów. Istnieją również aplikacje: Overcast i PodWrangler, które mają wiele funkcji. Tylko w przypadku gadżetów firma Apple wydała również specjalistyczne wolne oprogramowanie z wygodnymi ustawieniami.

Jak stworzyć podcast?

Wiadomym jest, że najlepsze podcasty - tworzone niezależnie, ta nauka opanowała już wielu użytkowników. Początkujący powinni używać Audacity, Bioreporter i Podcast Wizard do pracy z takimi plikami. Zanim zaczniesz rozmawiać z publicznością, musisz zdecydować o temacie, powtórzyć mowę, odebrać muzykę, kupić dobry mikrofon, ponieważ jakość dźwięku jest bardzo ważna. Jak nagrać podcast?

  1. Do nagrywania mowy, Skype i wbudowana aplikacja Skype Call Recorder są najlepsze.
  2. Jeśli jest rozmowa z gościem, odpowiedzi i pytania powinny być napisane osobno, gość następnie przekaże swój plik do edycji.
  3. Wybierz zdjęcie na okładce i wymyślić tagi - słowa kluczowe, aby mogły znaleźć mowę w Internecie.
  4. Kiedy dźwięk zostanie oczyszczony i "sklejony", prześlij plik do chmury. Darmowy hosting jest chwalony przez Google Drive.