Po długiej zimie w związku z przewlekłym spadkiem siły, wiele osób musi zapytać, jakie witaminy wypijają na wiosnę w poszukiwaniu energii. Nie ma ich zbyt wiele, ale każdy, kto dba o ich zdrowie, powinien być tego świadomy.

Jakie witaminy są potrzebne, aby zwiększyć energię i nastrój?

Głównymi witaminami do podniesienia tonów i energii są: C, A, D, B1, B7.

  1. Kwas askorbinowy (witamina C) - z jego pomocą w ciele wytwarza się noradrenalina, która jest odpowiedzialna za podniesienie naszego samopoczucia. Obecne w dzikiej róży, cytrusach, świeżych jagodach, kapuście, kiwi, liściach szpinaku.
  2. Beta-karoten (witamina A) działa jako przeciwutleniacz. Normalizuje i poprawia funkcjonowanie wszystkich układów ciała. Obecne w marchwi, dyni, brokułach, żółtkach jaj, wątrobie, oleju rybim.
  3. Holicalceferol (witamina D ) wspomaga naczynia krwionośne i układ krwionośny. Jeśli to nie wystarczy, organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu, a komórki zaczynają głodować. Obecne w chudej wołowinie, tłustych rybach, wątroba dorsza , mleko, świeże warzywa.
  4. Tiamina (witamina B1) i biotyna (witamina B2) mają stymulujący wpływ na układ nerwowy, zwiększają efektywność, pomagają przyswajać niezbędne aminokwasy, normalizują metabolizm węglowodanów, są zawarte w produktach mlecznych, orzechach, roślinach strączkowych, kiełkach, kalafiorze, pomidorach.
witaminy, aby podnieść ton i energię

Najlepsze witaminy apteczne dla energii i wigoru

Nie zawsze jest możliwe uzyskanie witamin niezbędnych do siły i energii z pożywienia, ponieważ tak, że są dobrze przyswajane przez organizm, potrzebują także różnych minerałów. Dlatego warto kupować w aptece specjalne kompleksy multiwitaminowe.

Najbardziej znane i popularne witaminy dające siłę i energię to Alphabet Energy, Comlivit, Multitabs, Vitrum Energy, Denamizan.

"Alphabet Energy" to naturalny suplement witaminowy oparty na składnikach ziołowych. Składa się z wszystkich niezbędnych substancji, a także wartościowych pierwiastków śladowych - cynku i selenu. Dlatego lek może być stosowany do kompleksowego leczenia wiosennego niedoboru witamin.

Vitrum Energy pomaga zwalczyć apatię, zwiększa wytrzymałość i poprawia aktywność mózgu.

"Dinamazin" ładuje się energią, wystarczającą na cały dzień roboczy, działa przeciwutleniająco na komórki. Zawiera beta-karoten, witamina C , grupa B, cenne aminokwasy i pierwiastki śladowe.