"Pomarańcze wzmacniają nasze ciało emocjonalne, utrzymując ogólne uczucie radości, dobrego samopoczucia i wigoru" - powiedziała Tai Yoon Kim, znana aktorka i mówczyni. Ale to wszystko teksty, więc przejdźmy do badań medycznych i dowiedzmy się, co pomarańcze mówią naukowcy.

Naturalny zestaw pierwszej pomocy

Przede wszystkim te soczyste pomarańczowe owoce pomagają zapobiegać rakowi. Udowodniono, że owoce cytrusowe zawierają substancje, które są nie tylko przydatne w zapobieganiu, ale także opóźniają rozwój nowotworów. Są szczególnie skuteczne w walce z rakiem wątroby, skóry, płuc, piersi, żołądka i okrężnicy. I, oczywiście, wszyscy wiedzą, że jest dużo witamin w pomarańczy - szczególnie witamina C który chroni nasze komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Pomarańcze są przydatne do utraty wagi, często są zawarte w różnych dietach jako źródło substancji pomocniczych w trudnym okresie utraty wagi.

Jeśli regularnie pijesz sok pomarańczowy, możesz poważnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych. Ale lepiej jest trzymać się umiarkowanych dawek, ponieważ wysoka zawartość kwasu może uszkodzić szkliwo zębów przy częstym stosowaniu świeżego.

Ogólnie rzecz biorąc, korzyści dla pomarańczy dla organizmu są niezaprzeczalne, ale wszystko zależy od dawki i kombinacji tego produktu z resztą.

Odmiany pomarańczy

Oprócz owoców koloru słońca, które są nam znane, istnieje inny rodzaj pomarańczowoczerwony lub "krwawy", jak to się nazywa w krajach anglojęzycznych. Kolor ten zapewnia wysoką zawartość antocyjanów - substancji zwalczających stany zapalne i infekcje. Korzyści czerwonych pomarańczy dla ciała są nieco wyższe niż z normalnych, ponieważ jest to "krwawa" odmiana, która poważnie radzi sobie ze starzeniem się organizmu. Zawierają również witaminę B9 kwas foliowy . Witamina ta jest przydatna dla wszystkich kobiet, szczególnie tych, które planują poczęcie dziecka w niedalekiej przyszłości.