Pomarańcze były kiedyś na naszych stołach prawdziwym przysmakiem, pojawiającym się tam tylko w Sylwestra. Na szczęście udało się to jednak z powodzeniem. W chwili obecnej, jeśli jest taka potrzeba, każdy może docenić, jak wielkie są korzyści z pomarańczy w praktyce. Co więcej, cytrusy są nie tylko niezwykle użyteczne, ale po prostu bardzo smaczne, dla których dosłownie wszystkie kategorie ludności uwielbiają je. Dzięki niemu można zrobić wiele ciekawych sałatek owocowych, a dieta na pomarańczach, jak się wydaje, utrzymuje się sama. Jednak nie powinni się zbytnio przejmować: wszystko jest dobrze, jak wiadomo, z umiarem.

Skład pomarańczowy

Owoc ten znany jest przede wszystkim z ilości kwas askorbinowy . Rzeczywiście, według naukowców, zawartość witaminy C w pomarańczy w 150 gramach wynosi 80 mg, a mówimy o dziennej dawce dla osoby dorosłej. Istnieje jednak małe wyjaśnienie: mówimy o zdrowym człowieku, ponieważ, jak wiadomo, z ARVI i innymi podobnymi chorobami, spożycie tej witaminy w naszym ciele znacznie wzrasta. Jednak w przypadku samej witaminy C korzyści z pomarańczy nie kończą się. W swoim składzie - witamina PP, A, grupa B, ponadto znaczna ilość pierwiastków śladowych, wśród nich są: żelazo i sód, fosfor, wapń, magnez, potas. Również w swoim składzie naukowcy odkryli fitoncydy, które określają działanie przeciwzapalne pomarańczy.

Co wiemy o pomarańczach?

Oczywiście wiele zależy od szczególnego rodzaju pomarańczy. Niektórzy ludzie nie lubią kupować owoców o grubej skórce, żeby nie przepłacić za to. Jednak to właśnie ta skóra pozwala zaoszczędzić więcej składników odżywczych. A jeśli naprawdę jesteś poważnie zainteresowany korzyściami, czerwona pomarańcza jest tym, czego potrzebujesz! Zawiera podobne substancje, które są przydatne dla organizmu, jednak oprócz nich można je również znaleźć kwas foliowy , tiamina, a także duża ilość przeciwutleniaczy. Jednocześnie ten płód ma zmniejszoną kaloryczność: tylko 36 kalorii na 100 g produktu.