Urugwaj - mały kraj, którego ośrodki wypoczynkowe cieszą się popularnością wśród mieszkańców Argentyna . Wynika to z faktu, że chociaż są one w sąsiedztwie, Urugwaj wciąż ma łagodniejszy klimat i lepsze warunki dla różnych typów. rekreacja .

Warunki odpoczynku w Urugwaju

Powierzchnia Urugwaju wynosi nieco ponad 176 tysięcy metrów kwadratowych. km, podczas gdy oferuje znacznie więcej możliwości rekreacji niż ta sama Argentyna. Wynika to z faktu, że z jednej strony jest on myte przez wody Oceanu Atlantyckiego, az drugiej - przez rzeki Rio de la Plata.

Przy okazji, o La Plata. Miejscowi nazywają to rzeką, choć w rzeczywistości jest to wydłużona zatoka, która służy jako granica wodna między Urugwajem i Argentyną. W tej części Urugwaju są małe kurorty na którym można pływać i opalać się bez obawy fal oceanu i prądów.

Wybrzeże Atlantyku jest bardziej odpowiednie dla entuzjastów sportów wodnych. W lokalnych kurortach Urugwaju można łatwo połączyć wakacje na plaży z ekstremalnym morzem. Turyści wolą surfing, kitesurfing i żeglarstwo.

Najpopularniejsze ośrodki w Urugwaju

Kurort tego kraju rozciąga się dziesiątki i setki kilometrów na wschód od jego stolicy - miasto Montevideo . Najpopularniejsze ośrodki w tej części Urugwaju to:

Miejscowość wypoczynkowa Punta del Este

Każdego roku setki tysięcy turystów z całego kraju gromadzą się na południowo-wschodnim wybrzeżu Ameryki Łacińskiej. Tutaj znajduje się kurort Punta del Este która od dawna jest "wizytówką" Urugwaju. Pomimo swojego statusu miasto ma swoją własną historię i wiele atrakcje godni uwagi podróżujący. Jednocześnie jest w stanie zadowolić obie kategorie turystów jednocześnie. Dla miłośników sportów wodnych oferuje plażę Brava, położoną wzdłuż Oceanu Atlantyckiego. Dla turystów, którzy chcą odpocząć w ciszy i spokoju, stworzyli doskonałe warunki na brzegach Rio de La Plata.

Odwiedź ten ośrodek Urugwaju, aby:

Курортный город Пунта-дель-Эсте

Ośrodek La Pedrera

Obszar ośrodka La Pedrera Położone na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, stworzyło więcej dla miłośników rekreacji sportowej. Dobre fale i stały wiatr stwarzają dogodne warunki do surfowania i kitesurfingu. Dla turystów, tu jest miejsce dla narciarzy o nazwie Desplayad, gdzie można pływać i opalać się.

W tym Urugwaju często odbywają się festiwale filmowe i muzyczne, które wzbogacają program rekreacji kulturalnej.

Курортный город Ла Педрера

Colonia del Sacramento

To portowe miasto przyciąga turystów, którzy wolą pływać i opalać się na "dzikich" plażach. Specjalnie dla nich jest plaża Play Ferrando, która ukryta jest za lasem. Najbliższe sklepy i hotele znajdują się kilka kilometrów od plaży. Dlatego w tym ośrodku Urugwaju można odpocząć od zgiełku miasta i cieszyć się przyrodą i spokojem.

Колония-дель-Сакраменто

Balneario Argentino Resort

Ta miejscowość wypoczynkowa ma swoją nazwę na cześć mieszkańców Argentyny, którzy od dawna go wybierają. I to jest całkiem zrozumiałe. W końcu, aby cieszyć się resztą, wystarczy, że przekroczą prom Rio de la Plata. Teraz dołączyli do nich wczasowicze z sąsiedniej Brazylii i innych krajów.

Ten kurort Urugwaju znany jest z nieskończonych możliwości przy plaży i przybrzeżne lasy sosnowe, które nasycają powietrze leczącymi olejkami eterycznymi. W tym uroczym miejscu wszystkie warunki na relaksujące rodzinne wakacje.

Пляж в Бальнеарио Архентино

La paloma

W tym niewielkim miasteczku portowym stworzono doskonałe warunki do aktywnego i kulturalnego wypoczynku. Są małe plaże ze spokojnymi wodami i przestronne plaże z ciągłymi falami. Mieszkańcy i turyści lubią chodzić po wybrzeżu i podziwiać piękne zachody słońca nad Oceanem Atlantyckim. Stworzono tu także taras widokowy, w którym można oglądać wieloryby.

Курортный город Ла Палома

Uzdrowiska w Urugwaju

Natura hojnie nagrodziła ten mały kraj Ameryki Łacińskiej. W końcu tylko tutaj można wziąć urlop na plaży i popływać w gorących źródłach. Najbardziej popularnymi uzdrowiskami w Urugwaju są Arapay i Cerro del Toro . W pierwszej można leczyć gorącymi wodami mineralnymi, których temperatura sięga 39-42 ° C. Ośrodek Cerro del Torro (Bull Mountain) można rozpoznać po tytułowym wzgórzu i posągowego byka. Baseny termalne znajdują się wokół pomnika, a od samego posągu znajduje się fontanna z wodą mineralną.

Спа-курорт АрапейСтатуя быка в спа-курорте Серро-дель-Торро

Wszystkie ośrodki w Urugwaju różnią się od siebie. Niektóre znajdują się w środku lasu sosnowego, inne - na oceanie. W niektórych ośrodkach można się zrelaksować prawie przez cały rok, w innych - tylko w sezonie. Aby wybrać odpowiedni ośrodek, musisz skupić się na czasie odpoczynku, własnych preferencjach i budżecie.