Luksemburg to małe europejskie hrabstwo, którego cechą charakterystyczną jest wysoki standard życia, cywilizacja miejscowej ludności. Odwiedzający często zwracają uwagę na powściągliwość i brak przywiązania Luksemburczyków, przyzwyczajeni do spokojnego życia w wąskim gronie krewnych i kilku przyjaciół. Ale jednocześnie mieszkańcy Luksemburga pozostają przyjaźni i uprzejmi zarówno dla przybyszów, jak i ludzi, których nie znają.

Na ulicach miasta nie będziesz musiał być świadkiem słownych sprzeczek, jako że osobliwość charakteru Luksemburczyków jest spokojna. Paradoksalnie, ale z zewnętrznym chłodem, mieszkańcy miasta z łatwością reagują na problemy i nieszczęścia innych ludzi.

Tradycje i zwyczaje Luksemburga

Turyści, którzy zamierzają odwiedzić Luksemburg, powinni pamiętać o ciągłej władzy księstwa - uprzejmości i szacunku dla rdzennej ludności. Potępienie i krytyka za poddanie się miłośnikom hałaśliwych i bezczelnych zachowań, spóźnienie na zaplanowane działania.

Jedną z cech charakterystycznych Luksemburga jest także zachowanie i wzmocnienie narodowych tradycji. W tym celu utworzono unię kulturalną, pod nadzorem której wiekowa historia państwa i wszystko, co z nim związane. Życie kulturalne miasta jest interesujące. Luksemburczycy mają niezwykłą miłość do muzyki, więc miasto ma wiele różnych orkiestr. I rząd ustanowił nagrody w dziedzinie sztuki i literatury, które co roku pomaga znaleźć utalentowanych ludzi i ujawnić ich możliwości.

Co zaskakujące, ludność tubylcza Miasto Luksemburg praktycznie nie bierze udziału w nocnym życiu miasta. Obiekty wypoczynkowe i imprezy przeznaczone są dla zwiedzających, a ceny za rozrywkę są znacznie wyższe niż w jakimkolwiek innym zakątku kraju.

Mieszkańcy księstwa wyróżnia pedanteria, doskonała umiejętność pracy, punktualność, dokładność we wszystkim. Te cechy Luksemburczyków zostały przyjęte przez Niemców i francuskich sąsiadów. Do innowacji w różnych sferach życia mieszkańcy Luksemburga są ostrożni i nieufni, prawdopodobnie dlatego wiele zalet cywilizacji od dawna znajduje miejsce w dobrze skorygowanym życiu obywateli.

Ciekawy fakt o Luksemburgu można nazwać faktem, że jest to niezwykle rzadkie przestępstwo. Mieszkańcy miasta dosłownie znają się osobiście i nie można popełnić, a tym bardziej ukryć obrazę. Mimo to życie informacyjne miasta jest bardzo rozwinięte, działa radio i telewizja, produkowane są różne gazety.

Religia i wszystko w tym

Jeśli chodzi o religię, większość mieszkańców Luksemburga wyznaje katolickie chrześcijaństwo. Wraz z tym, w kraju można spotkać także przedstawicieli protestantyzmu i judaizmu.

Ponadto prawosławni chrześcijanie mieszkają w Luksemburgu. Przeważnie są to imigranci z Rosji i Grecji. Ortodoksja jest uznaną religią w kraju, więc możesz odwiedzić cerkwie.

Przywiązanie Luksemburczyków jest tak wielkie, że często można zobaczyć ludzi modlących się i chrzczących chleb, zanim zaczną jeść.

Tradycje i święta w Luksemburgu

Luksemburg ma wiele wakacje , które są celebrowane z przyjemnością przez wszystkich obywateli, ale najbardziej kolorowy i hałaśliwy jest Emeshan. Odbywa się w następny poniedziałek po Wielkanocy i zawsze towarzyszą mu bazary i wyprzedaże, w których można kupić pamiątki wykonane przez rzemieślników w najlepszych tradycjach hrabstwa.

Luty w Luksemburgu to miesiąc obchodów święta Burgzondeg. Ten niesamowity karnawał przypomina mieszczanom zbliżającego się Wielkiego Postu.

Popularne w miejscowych miejscach jest festiwal Fuesent, który kontynuuje sezon karnawałowy i obchodzony jest przez trzy dni: niedziela, poniedziałek, wtorek. W tym czasie miasto jest powszechnie ozdobione mnóstwem balów maskujących.

Miejscowe dzieci świętują karnawał dziecięcy Kannerfuesbals. Atrybuty wakacji można znaleźć w każdym ze sklepów w mieście. Tradycją Luksemburga jest traktowanie każdego z wyjątkowych herbatników w każdy dzień karnawału.

Wiosna przygotowała specjalne święta: Święto Pierwszych Kwiatów, Dzień Św. Willybrorda i Festiwal Oktawy katolickiej.

Urodziny wielkiego księcia są bardzo uroczyste i pompatyczne. Uroczystościom i uroczystościom towarzyszy procesja z pochodniami, salut na cześć monarchy.

Warto zwrócić uwagę na święto miłości Schobermes, obchodzone przez Luksemburczyków w sierpniu i wrześniu każdego roku, a stolica księstwa świętuje we wrześniu Festiwal Piwa.

W okresie od marca do maja w Luksemburgu odbywają się festiwale tańców i pantomim. Fani muzyki rockowej mogą cieszyć się kompozycjami, które lubią przez całe lato.

Festiwal Schueberführer przyciąga wielu gości swoją frywolnością, spontanicznością. Święta wina odbywają się w dolinie Mozeli i trwają do późnej jesieni.

Pochód chłopów i owiec w towarzystwie muzyki narodowej uważany jest za osobliwy i osobliwy.

Interesujące fakty

W Luksemburgu jest około pół miliona osób, z których trzecia część to migranci z sąsiednich krajów, którzy przybyli, by zarabiać pieniądze. Pozostała - rdzenna ludność, która nazywa się letnim burgerem.

W Luksemburgu, podobnie jak w wielu krajach europejskich, problem demograficzny jest mocno zaznaczony. Od wielu lat śmiertelność przewyższa wskaźnik urodzeń. Ratuj sytuację odwiedzających, którzy przyjeżdżają co roku do kraju.

Jak zauważyliście, narodowe tradycje i rytuały Luksemburga są dość różnorodne i każdy z wczasowiczów może znaleźć zawód według swojego upodobania. Planując podróż, ważne jest wcześniejsze ustalenie celu podróży. Jeśli chcesz cieszyć się atmosferą miasta i podziwiać zabytki , lepiej przyjść do poza sezonem, kiedy kraj nie jest zatłoczony. Jeśli chcesz zostać uczestnikiem festynów i karnawałów, zanurzyć się w wolne i nieco gwarne życie, lepiej jest przyjechać do Luksemburga w okresie od maja do października. W tym czasie obchodzone jest wiele świąt narodowych, na których będzie można odwiedzić.

Рождественский базар в ЛюксембургеНациональные танцы Люксембурга
Фестиваль молодого винаДетский карнавал Kannerfuesbals