Malowniczy kraj Islandia nie przestaje zadziwiać turystów, którzy odwiedzili go swoimi oszałamiającymi widokami. Można je podziwiać odwiedzając niemal każdą miejscowość. Portowe miasto Torlauxhobn w tym zakresie nie jest wyjątkiem.

Torlauxhobn - opis

Torlauxhobn należy do regionu Südjurland. Znajduje się 52 km, w kierunku południowo-wschodnim, od stolicy stanu Reykjavik. Według spisu ludności na dzień 1 grudnia 2007 r. Liczba ludności wynosiła 1541 osób.

Torlauxhobn odgrywa ważną rolę w gospodarce kraju, ponieważ jest jednym z dwóch portów oceanicznych. Drugi z nich obejmuje miasto Höbn, które znajduje się 400 km od hotelu.

Торлауксхёбн имеет архитектуру, характерную для ИсландииОкрестности Торлауксхёбна

Atrakcje w Thorlauxhobn

Charakterystyczną cechą Torlauxhobn jest to, że jest uważany prawie za jedyny punkt wyjścia, z którego można dostać się do słynnej wyspy Heimai, która należy do najciekawszych zabytki Islandii . Innym sposobem jest dostać się tam tylko samolotem. Przechodząc z tego, opuściwszy prom z Torlauxhobna, można zobaczyć takie zabytki:

  1. Wyspa Heimaia . 70 km od Torlauxhobn znajduje się wyspa Heimai, która jest interesująca dla turystów dzięki swojej niezwykłej historii istnienia. Jest uważana za największą, a także jedyną wyspę w grupie Westmannaeyar, która jest stale zamieszkała. Ponadto jest to największa ze wszystkich wysp przylegających do Islandii. Jego powierzchnia wynosi 13,4 km². W styczniu 1973 r. Wydarzyło się wydarzenie, dzięki któremu wyspa stała się sławna. W bezpośrednim sąsiedztwie miasta Heimai znajduje się wulkan Eldfetl, którego erupcja nastąpiła w tym roku. W rezultacie miasto pokryto warstwą multimetrową z czarnego popiołu. Ognista lawa, schodząca do portu na wyspie, zamarzła i stworzyła ogrodzenie portu z fal oceanu. Z powodu niebezpieczeństwa mieszkańcy miasta musieli zostać ewakuowani. Po incydencie miasto nosiło nazwę "Północne Pompeje".
  2. Ландшафт острова ХеймаэйВид с возвышенности на город Хеймаэй
  3. Wulkan Eldfeld . Znajduje się na wyspie Heimai w archipelagu Vestmannaeyar. Wulkan należy do nowo powstałego, pojawił się 23 stycznia 1973 r. W wyniku erupcji. Jego pojawienie się było całkowitym zaskoczeniem zarówno dla miejscowej ludności, jak i dla naukowców i badaczy. Emisje trwały do ​​lipca 1974 r., A następnie wulkan stracił swoją aktywność. Potem przytłaczająca większość mieszkańców wróciła do miasta. Pomimo wszystkich negatywnych konsekwencji erupcji, pojawiają się pozytywne momenty w pojawieniu się wulkanu. Zamrożona lawa doprowadziła do zwiększenia powierzchni wyspy, a na powstającym terytorium zbudowano około 200 nowych budowli. Wysokość wulkanu wynosi około 200 m.
Вулкан ЭльдфедльИзвержение вулкана Эльдфедль

Klimat Torlauxhobna

Torlaukshobna charakteryzuje się umiarkowanie ciepłym klimatem. Przez cały rok miasto stale utrzymuje deszczową pogodę i znaczne opady atmosferyczne. Zjawisko to jest typowe nawet w najsuchszym i najcieplejszym miesiącu. Średnia roczna temperatura w Torlauxxben wynosi około 5 ° C.

Jak dostać się do Torlauxhobna?

Ze względu na to, że Torlauxxben znajduje się dość blisko stolicy IslandiaReykjavik (52 km), pierwszy krok do celu, poleci samolotem do Reykjaviku. Następnie możesz wybrać jedną z dwóch opcji. Możesz poruszać się na wschód w kierunku samochodu, poruszać się po obwodnicy lub wsiąść w autobus (trasa nr 3a).