Duchy Luksemburg - małe państwo zajmujące powierzchnię 2,586 kilometrów kwadratowych. Stolicą stanu jest Luksemburg Miasto . Pomimo niewielkiego rozmiaru państwa, Luksemburg jest uznawany za jeden z najlepiej prosperujących państw w Europie, poziom życia ludności tutaj jest bardzo wysoki.

Najciekawsze święta

W Luksemburgu odbywają się coroczne uroczystości, które przyciągają wielu turystów z całego świata. Poniżej zapoznasz się z najbardziej popularnymi i masowymi świętami księstwa.


Emechen

Co roku w pierwszy poniedziałek tygodnia wielkanocnego w małym luksemburskim miasteczku Nospel odbywa się festiwal Emeshen. Tradycyjnie targi i targi, na których prezentowane są rzemiosła tego dnia. W tym dniu zwyczajowo wymienia się śmieszne gwizdki w kształcie ptaków i składają życzenia sobie nawzajem. Festiwalowi towarzyszą masowe festyny ​​uliczne z tańcami ludowymi.

Фестиваль Эмешен

Burgzonndeg

Co roku, 13 marca, przed Dniem Pokuty, odbywa się festiwal ognia w Luksemburgu - Burgzonndeg. Młodzieniec wstaje na wzgórze i tam strzela ogień, który symbolizuje zmianę sezonu i zwycięstwo nad zimą słońca. Korzenie wakacyjne sięgają czasów pogańskich, kiedy to Luksemburg nawrócił się na chrześcijaństwo tradycje zostały zmienione przez oficjalny kościół, teraz Burgzongndeg jest bardziej zorganizowaną rozrywką dla młodzieży, prowadzoną przez niektóre stowarzyszenia.

Фестиваль огня - костер Бургзонндег

Fuesent

Fuesent to karnawał w Luksemburgu, którego szczyt przypada w niedzielę, poniedziałek i wtorek. W tym czasie miasto jest udekorowane balami maskującymi, dorośli i dzieci przebierają się w kostiumy karnawałowe. U dzieci, nawiasem mówiąc, istnieją pojedyncze karnawały zwane Kannerfuesbals, które zazwyczaj traktuje się ciasteczkami z oryginalną nazwą "Foggy Thoughts" ("Les pensees brouillees"). Poniedziałek jest oficjalnym dniem wolnym.

Również na wiosnę odbywa się Festiwal Pierwszych Kwiatów, Święto Willibrorda i katolicki Festiwal Oktaw.

Fuesent

Urodziny wielkiego księcia

Pomimo tego, że Wielki Książę urodził się w zupełnie innym dniu, dokładnie 23 czerwca Luksemburczycy świętowali jego urodziny. Uroczystości rozpoczynają się w przeddzień pochodu pochodni i wieczornego pozdrowienia.

Oficjalne pozdrowienia odbędą się przed południem 23 czerwca: żołnierze armii luksemburskiej eskortują przedstawicieli rządu do katedry Notre Dame, gdzie czeka na nich rodzina królewska, inni przedstawiciele rządu i duża publiczność.

Po krótkiej służbie Te Deum, Minister Spraw Zagranicznych Luksemburga zaprasza korpus dyplomatyczny do zjedzenia śniadania w teatrze narodowym, ten sam dzień kończy się Pałac Wielkich Książąt świąteczna kolacja. Przez cały dzień w mieście odbywają się parady, targi i uroczystości.

День Рождения Великого Герцога
Festiwale i targi

Koniec sierpnia - początek września upłynął pod znakiem wakacyjnych targów Schobermessa. Interesujący jest także festiwal piwa, który odbywa się w stolicy księstwa we wrześniu, Wniebowstąpienie Pańskie, festiwal Cor de Cappuccine, festiwal Muzyki Wiosny odbywa się od marca do maja, a festiwale rockowe odbywają się przez całe lato.

W sierpniu w Luksemburgu odbywa się festiwal Schueberführer, a uroczystości winne odbywają się w dolinie Mozeli, która trwa do późnej jesieni.

.
Шуеберфюрер

Podczas świąt narodowych i religijnych wiele prywatnych firm w Luksemburgu nie działa. Prawo przewiduje 10 dni wolnego, prace, w których będą wypłacane w potrójnym. Jeśli święto spadło w weekend, to następny poniedziałek będzie uważany za nieczynny. Ponadto, aby pracować w dzień wolny, pracownik biurowy będzie potrzebował zezwolenia od ministra pracy.